20’lik Diş Çekimi Fiyatı

Katılım
13 May 2021
Mesajlar
16
Çözümler
1
Tepkime puanı
4
Puanları
1
Konum
Antalya
20’lik Diş Çekimi Fiyatı


20’li yaşlara gelir gelmez çenenizin arka tarafında ağız içinde yeni bir diş çıkmaya başlar. Genellikle 18- 24 yaş aralığında çıkan bu dişlere 20’lik diş denir. Eğer çıkan bu dişin diğer dişlerle uyumu ve açısı iyi olmazsa bu diş sizleri oldukça zorlayacak ve sürekli bir ağrı verecektir. Bu ağrının dayanılmaz olduğu noktalarda ise tek çare bu dişlerin çekilmesidir. 20 yaş dişleri çıkmaya başlarken diş etine zarar verip enfeksiyonel sorunlara da neden olabilir. Bu dişlerin çekilmesinin mi, yoksa kalmasının mı faydalı olacağına ise doktorunuzun karar vermesi en doğrusudur. Eğer çekilmesinin daha faydalı olacağı düşünülürse 400 TL ile 600 TL arasında bir ücreti vardır. Fakat dişe uygulanacak uygulamaya göre de değişkenlik gösteren bir ücrettir. Eğer 20’li yaş dişi gömülü şekildeyse bu dişin çekimi için ise 500 TL ve 800 TL arasında bir fiyat belirlenmiştir.

20’lik Diş Çekimi İçin Devlet Hastanesinde Para Ödeniyor mu?​

20 yaş dişinizi çektirmek istiyorsanız ve SGK gibi bir sağlık güvenceniz var ise devlet hastanelerinde bu işlemi ücret ödemeden yaptırabilirsiniz. Genel olarak tüm diş çekimlerini ve 20’lik diş çekimini kapsayan bu uygulamada sadece dişin tekrar yapılması karşılanmaz. Bu işlemi devlet hastanesinde de yapsanız belirli bir ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ama devlet hastanelerinde hem gömülü 20’lik dişler hem de normal 20’lik dişler ücretsiz bir şekilde çekilir. Bunun için en yakın Devlet Hastanesi Ağız Ve Diş Sağlığı Polikinliği için kendinize randevu alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme randevu öncesi tarafınıza verilmektedir.

20’lik Diş Ameliyatından Sonra Ağrı Olur Mu?​

Diş çekim işleminden sonra bölgede ağrı meydana gelmektedir. Ağrı kesici ve antibiyotik hap kullanımından sonra kısa sürede ağrıdan kurtulabilirsiniz. Günümüzde birçok kişi 20'lik diş çekiminden sonra farklı şikayetlerle diş hekimleriyle iletişime geçebilmektedir. Eğer işlem sonrası bölgede ağrı ve diş etinde şişme meydana gelirse kesinlikle hekiminizle iletişime geçin.
 
Katılım
15 Ocak 2022
Mesajlar
19
Çözümler
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
İstanbul
Yirmilik diş çekim fiyatları dolar yükseldikçe yükseliyor. :) Asgari ücrete yapılan zamdan sonra sayfada paylaştığınız diş çekim fiyatları artık hayal oldu.

Bu arada 20'lik diş çektireceklere Allah şimdiden yardım etsin. Hem stresi hem de çekim işleminden sonra yaşattığı sancılı durumlar insanı beter bir duruma sokuyor. Yirmilik dişini çektirecek olanlar kesinlikle klinik ortamında çekim işlemi yaptırsınlar.
 
Katılım
17 Ocak 2022
Mesajlar
10
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
Ankara
Dişçinin kapısından içeri girince 300 TL’lik oluyorsunuz. Geçenlerde 20’lik dişimi cerrahi operasyonla aldırdım. Çıkardıkları rakam 2.250 TL oldu. Yaptığım araştırmalar sonucu iyi bir rakama ameliyat olduğumu anladım.

Genelde İstanbul ve büyük şehirlerde bu rakamlar daha uygun olabiliyor. Dilerseniz dişçinin yolunu tutmadan önce ücretsiz kontrole gidip fiyat karşılaştırması yapın.
 
Üst