Soru 5. Günde Ella Hapı Kullandım Etki Eder mi?

Lia

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 5 gün önce erkek arkadaşımla korunmasız sürtünme yoluna başvurarak bir ilişki yaşadım. Erkek arkadaşım boşalmadı ancak zevk suyu geldi. Bende doğurganlık dönemindeyim. Kendisi her ne kadar zevk sıvısının değmediğini söyleyip erkenden hormonlarımı bozmaması için doğum kontrol hapı kullanmama engel olup ikna etmeye çalışsa da ben bugün 5.gün son anca hatta son saatte Ella hapı aldım. Sizce gebe kalma olasılığım nedir?

Dipnot: Daha ilk ilişkim olduğundan biraz tecrübesizim kusura bakmayın.

Benzer konular Forum Tarih
Berna Öztürk Cinsel Sağlık 0 308

Benzer konular

Çözüm
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 5 gün önce erkek arkadaşımla korunmasız sürtünme yoluna başvurarak bir ilişki yaşadım. Erkek arkadaşım boşalmadı ancak zevk suyu geldi. Bende doğurganlık dönemindeyim. Kendisi her ne kadar zevk sıvısının değmediğini söyleyip erkenden hormonlarımı bozmaması için doğum kontrol hapı kullanmama engel olup ikna etmeye çalışsa da ben bugün 5.gün son anca hatta son saatte Ella hapı aldım. Sizce gebe kalma olasılığım nedir?

Merhaba @Lia,

Öncelikle yaşadığın talihsiz olay adına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Anlattıklarına bakılacak olursa pekte korkulacak bir durum...
Merhaba Arkadaşlar,

Merhaba @Lia,

Öncelikle yaşadığın talihsiz olay adına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Anlattıklarına bakılacak olursa pekte korkulacak bir durum yaşamamışsın. Yazdıklarından yola çıkarak şunları sırasıyla ekleyebilirim;

1- Kesinlikle korunmasız ilişki sonrası Ella kullanılabilir. Ancak hormonlara zararı olduğu için kendinizden emin olduğunuz ilişkilerden sonra kullanın.

2- Kullandığınız Ella hapı adet gecikmesine yol açabilir bu yüzden korkmanızı gerektirecek bir durum yok!

3- Zevk suyundan kaynaklı hamile kalma riski söz konusu olamaz.

4- Ella kullanımından sonra bol bol su tüketmeye özen gösterin.

Uzun lafın kısası zevk suyundan ve sürtüşme yolundan hamile kalınmaz. Son olarak demişsin ki 5. günümde ilacı kullandım son saatine kadar takip ettim. Söylediğin gibi bir durum söz konusu olamaz her geçen gün hamilelik riski daha da yükselir. Bu yüzden Ella ilk 24 saat içinde alındığında daha etkili olur.

Görüşmek üzere kendine iyi bak canım. :)

Çözüm
Cinsel ilişkiye tam anlamıyla girilmemişse korkmanızı gerektirecek bir konu yok diyebilirim. Sürtünme yoluyla hamile kalırsan dünyada bir ilki yaşayabilirsin. :) Anlattıklarına bakılacak olursa yarım yamalak bir ilişki yaşamışsın hatta ilişkide denemez. Bu yüzden bence kendini dert sahibi edip sıkıntıya girme.

Not: Eğer bakirelik durumun söz konusu ise kesinlikle bir erkeğin 5 dakikalık zevki için geleceğini heba etme derim. Heyecanına yenik düşüp birilerini mutlu edeceksin diye bu stresi yaşamanın ne anlamı var?