Aknetrent Kullanırken En İyi Nemlendirici Ürünler

Katılım
8 Haz 2021
Mesajlar
9
Tepkime puanı
2
Puanları
0
Konum
Mersin
Aknetrent Kullanırken En İyi Nemlendirici Ürünler


Aknetrent, uygulanan birçok tedaviye yanıt vermemiş olan şiddetli nodüler aknelerin tedavisinde kullanılan ve doktorlar tarafından reçete edilen bir ilaçtır. Etken maddesi izotretinoin bulunduğundan ciltte yüksek oranda kurumaya sebebiyet vermektedir. Ortaya çıkan kuruluk sorunu aslına bakıldığında ilacın en sık görülen yan etkileri arasında bulunuyor. Bilindiği gibi ilacın hamilelik ve emziren anneler için kullanımı uygun değildir. Ayrıca ilacı aktif olarak kullananların da ortaya çıkan kuruluk probleminden kurtulmak ve cildi biraz olsun rahatlatmak için tedaviye ek olarak içeriğinde yağ bulunmayan nemlendirici kremleri kullanmaları şarttır.

La Roche-Posay Effaclar Matt​

La Roche Posay markasının nemlendiricisi olan Effaclar Matt ürünü, dermatologlar tarafından sıkça önerilmektedir. Özellikle de Aknetrent gibi ağır ilaç kullananlar için en iyi nemlendiricilerden biri olan ürün, parlama karşıtı olmasının yanı sıra içeriğinde bulunan C ve de E vitaminleri sayesinde cildi besleyerek, onarmaktadır. Ayrıca söz konusu ürün içerisinde sebum düzenleyici madde de yer alır bu da cildin yağlılık oranının azaltmasına etken olduğunu göstermektedir.

Vichy Normaderm​

Vichy Normaderm, cildi 24 saat boyunca nemlendiren, genellikle gündüz kullanılması önerilen nemlendirici kremdir. İçeriğindeki LHA ve salisilik asit sayesinde akneye eğimli olan ciltlerin başarılı bir şekilde nemlendirilmesine yardımcı olur. Ayrıca cildin yağlanmasının da önüne geçmektedir. Buna ek olarak her kadının şikâyet etmiş olduğu parlak görünümü azaltarak mat bir cilt görünümü yaratmaktadır.

Kiehl’s Rare Earth Gözenek Küçültücü Losyon​

Bu ürünün en önemli özelliği beyaz kil içeriğidir. Ayrıca iyi bir de gözenek küçültücü olan Kiehl’s Rare Earth; normal karma ve yağlı ciltler için ideal bir üründür. Ürün ciltte yağlı bir görünüm yaratan sebum fazlasını emer ve gözenek görünümünü küçültür. Böylece çok daha sıkı ve pürüzsüz görünen bir cilt yapısına sahip olmak da mümkün olacaktır.
 

Benzer konular

Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
8
Tepkime puanı
2
Puanları
0
Konum
Kayseri
Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz tek marka La Roche-Posay Effaclar Matt ürünü olabilir. Kullandıktan sonra kuruluk hissini ortadan kaldırıyor ve uzun süreli nemlendirme özelliğine sahiptir. Alternatif olarak sürekli kuruyan bölgelere yağ bazlı nemlendirici ürünlerde kullanabilirsiniz.
 
Üst