Soru Alkol Aldıktan Sonraki Sabah Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Eda Koç

Üye
Merhaba Kadinasor.Com Sakinleri,

Geçen gün yakın bir arkadaşımın doğum günü partisi için evde küçük çaplı bir eğlence düzenledik. Eğlencede alkolde olduğu için dayanamadım önden 2-3 bardak şarap daha sonrasında ise viski tükettim. Alkolden hemen sonra midem havalanmaya başladı ama ben aldırış etmeyip üstüne birde bira içince inanılmaz derecede mide bulantısı yaşadım. Alkolün yaşattığı sarhoşluk sonrası içim geçmiş uyuya kalmışım. Sabah oldu uyanır uyanmaz mide bulantısının yanı sıra baş ağrısı problemi de yaşamaya başladım. Akşama kadar gün benim için nasıl geçti inanın anlamadım. Uzun lafın kısası bugün de bir arkadaşımızın düzenlemiş olduğu akşam yemeğine katılacağım. Büyük ihtimalle ortamda yine alkol olacağı için ben dayanamayıp yine içeceğim gibi görünüyor. Acaba alkol aldıktan sonraki sabah ne yapsam mide bulantısı ve baş ağrısını kesebilirim?

Lütfen soruma etkili çözümü olan arkadaşlar cevaplamada bulunursa çok mutlu olurum. Eminim ben gibi bünyesi zayıf olan alkoliklerin düştüğü bu iğrenç durumdan kurtulmalarına yardımcı olursunuz.

Şimdiden cevaplamada bulunacak kalbi ve yüreği güzel arkadaşlara teşekkür ederim.

Benzer konular

Çözüm
Alkolü tüketen birçok insanın sıklıkla yaşadığı problemin başında mide bulantısı gelmektedir. Mide bulantısını kesecek doğal yöntemler ise sırasıyla şöyledir;

- Alkol tüketiminden sonra meydana gelen mide bulantısı için öncelikli olarak bol su tüketimi yapmalısınız. Alkolden dolayı meydana gelen bulantının doğal en etkili çözümü su içmektir.

- Gazlı içeceklerin tüketimi yapılması her ne kadar zararlı olarak görülse de mide bulantısını kesmede en etkili içeceklerdir. Özellikle kola, soda vb. gazlı içecek tüketimi kısa sürede bulantıyı kesecektir.

- Soda, ayran ve tuz karışımı yaparak mide bulantısını anlık kesebilirsiniz. Su bardağının yarısına soda ve devamına da ayranı döküp yeterli miktarda tuzla karıştırarak tüketin.

- Sıcak bir...
Alkolü tüketen birçok insanın sıklıkla yaşadığı problemin başında mide bulantısı gelmektedir. Mide bulantısını kesecek doğal yöntemler ise sırasıyla şöyledir;

- Alkol tüketiminden sonra meydana gelen mide bulantısı için öncelikli olarak bol su tüketimi yapmalısınız. Alkolden dolayı meydana gelen bulantının doğal en etkili çözümü su içmektir.

- Gazlı içeceklerin tüketimi yapılması her ne kadar zararlı olarak görülse de mide bulantısını kesmede en etkili içeceklerdir. Özellikle kola, soda vb. gazlı içecek tüketimi kısa sürede bulantıyı kesecektir.

- Soda, ayran ve tuz karışımı yaparak mide bulantısını anlık kesebilirsiniz. Su bardağının yarısına soda ve devamına da ayranı döküp yeterli miktarda tuzla karıştırarak tüketin.

- Sıcak bir domates çorbası mide bulantınızı yok edecektir.

Yukarıda kendi tecrübe edindiğim en etkili doğal yöntemlerimdir. Bunları denedikten sonra bana bir duayı fazla görmezsiniz umarım. :) Özellikle soda, ayran ve tuz karışımını denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Çözüm
@Ayşe Tezmen arkadaşımızında söylediği gibi soda, limon yada ayran karışımı hem midenizi temizler hem de hafifleyip bulantının giderilmesine yardımcı olur. Eğer çekilmez bir mide bulantısı yaşıyorsanız en yakın sağlık kuruluşuna giderek serum taktabilirsiniz. Geçen yıl alkol komasına giren biri olarak bunları yazıyorum. :)

Son olarak da eczanelerde su içine atılıp eritilen bir şey vardı adını unuttum eczaneden onu alıp kullanabilirsiniz. Düzenli alkol alıyorsanız her zaman çantanızda bulundurmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

Bol bol su için. Ayrıca eczaneye gidip danışmak çok daha mantıklı bir seçenek olur. Herkes kafasına göre uygulama yaparsa sonucu hüsran olabilir.