Soru Alkol Oranı En Yüksek İçkiler Hangileridir?

Yarın akşam için arkadaş grubumuzla toplanıp alkol almayı planlıyoruz. Alacağımız alkollerin oranları yüksek olsun ki temiz bir kafa yaşayalım da istiyoruz. Alkol seçenekleri konusunda fazla bilgi sahibi olmadığımız için sizlerden gelecek öneriler doğrultusunda içecek listesi oluşturup arkadaş grubumuza atacağım.

Başlıktan anlaşılacağı üzere en yüksek alkol oranına sahip içeceklerin hangileri olduğunu öğrenmem istiyorum. Alkol oranlarını ve markalarını yazarsanız yarın için küçük bir araştırma yapıp tercihte bulunmak istiyorum. Alkolü yüksek derken bizi kör edecek şeyler olmasın. :)

Genelde çevrem viski için alkol oranları yüksek diyorlar ama biz birkaç seçenek masada bulundurmak istiyoruz.

Çözüm
Almanya’da yaşadığım dönemlerde yakında çevremle birlikte tüketip memnun kaldığımız birçok alkol olmuştur. Eğer bizi bizden alsın diyorsanız aşağıdaki alkol listemi gözden geçirebilirsiniz;

ABSENT
Genelde tüketen kişilere halüsinasyon durumu yaşattığı için ülkemiz dahil birçok Avrupa ülkelerinde satışı yasaklanmış bir alkoldür. Alkol oranı %75 oranında olduğu için içen kişileri 2 bardaktan sonra sarhoş edecek güce sahiptir. Ülkemizde kaçak yollardan satışını yapan yerler mevcut ama sizin yerinizde olsam tekel dışında kimseden alışveriş yapmam.

CORUBA ROM
Absent denildiğinde akla gelen tek rakibi Küba yapımı CorubaRom diyebilirim. Fazla içme fırsatım olmadı ancak içim konusunda oldukça kişiyi zorlayan bir alkoldür...
Almanya’da yaşadığım dönemlerde yakında çevremle birlikte tüketip memnun kaldığımız birçok alkol olmuştur. Eğer bizi bizden alsın diyorsanız aşağıdaki alkol listemi gözden geçirebilirsiniz;

ABSENT
Genelde tüketen kişilere halüsinasyon durumu yaşattığı için ülkemiz dahil birçok Avrupa ülkelerinde satışı yasaklanmış bir alkoldür. Alkol oranı %75 oranında olduğu için içen kişileri 2 bardaktan sonra sarhoş edecek güce sahiptir. Ülkemizde kaçak yollardan satışını yapan yerler mevcut ama sizin yerinizde olsam tekel dışında kimseden alışveriş yapmam.

CORUBA ROM
Absent denildiğinde akla gelen tek rakibi Küba yapımı CorubaRom diyebilirim. Fazla içme fırsatım olmadı ancak içim konusunda oldukça kişiyi zorlayan bir alkoldür. İçerdiği %74 alkolle sizi hayaller dünyasına ışınlayacaktır. Genelde premium alkol satışı yapan tekellerde bulma şansınız olabilir.

GILBEY'S CİN
İçimi konusunda oldukça keyifli alkol türlerinden biridir. Tüketen kişiyi kısa sürede güzelleştiriyor. Karışımı soda ve limonla yaparak daha hafif bir tüketim yapabilirsiniz. Alkol oranı ise %47,5 oranındadır.

CALVADOS KONYAK
Alkolün her türlüsünden nasibimizi almak istiyoruz diyenlerin tercihi Calvados markasının üretimini yaptığı konyak olabilir. Yüksek oranlı alkoller arasında yer almaktadır, nedeni ise %46 alkol oranına sahip olması.

CHİVAS REGAL VİSKİ
Türkiye’de ve dış ülkelerde en çok tüketiciler tarafından tercih edilen alkollerin arasında zirve sahibi Chivas diyebilirim. Hem içimi rahat hemde yüksek alkol oranına sahip olmasından dolayı 1 numaralı tercih sebebi viskilerden biridir. Sek veya karışım yaparak içimi uygun olan Chivas, temiz kafa yaşamak isteyenlerin tercihi olabilir.

Yukarıda yazdıklarıma alternatif olarak Altınbaş rakı tercih edilebilir. Oldukça yüksek alkollü rakıdır. Hepsini zamanında denediğim için tavsiye yorumu bırakmak istedim. Umarım cevap aradığınız soruya yardımcı olabilmişimdir. :)

Şimdiden arkadaşlarınla eğlenceli bol vakit geçirmenizi diliyorum.

Çözüm

Eda Koç

Üye
Alkol deyince tek seçimim viski olur o da marka olarak Chivas desem yeridir. Diğer viskileri deneme şansım oldu hepsi olmasa da bir çoğunun Chivas kadar içim konusunda rahat olduğunu düşünmüyorum.

Eğer biz viski sevmiyoruz daha farklı seçenekler olur diyorsanız cin alabilirsiniz. Fakat cini içtikten birkaç saat sonra sarhoşluk hissiyatı ortadan kalkıyor. En sağlamı alın 1 litre Chivas oturun zil zurna sarhoş olana kadar için keyfinize bakın. :)