Soru Alkol Sonrası Mide Bulantısı Neden Olur?

Alkol aldıktan sonra genelde mide bulantısı, mide yanması ve baş dönmesi durumları sıklıkla yaşanmaktadır. Alkolün fazla tüketilmesi bir süreden sonra mide bulantısının yaşanmasına neden olurken kişiyi sarhoşta etmektedir.

Peki, alkol aldıktan sonra mide bulantısının nedenleri nelerdir? Bünyeye ne gibi yan etki yapıyorda midemiz bulanıyor? Alkol aldıktan sonra hep başıma gelen bu durumun neden kaynaklandığı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorum. Konuya hakim olan arkadaşların soruma cevap vermesini rica ederim.

Çözüm
Alkolün insan vücuduna birçok zararı vardır diyerek sorunuza cevaplamada bulunmak istiyorum…

İçilen alkolün karaciğerimizde asetaldehit adında toksik maddenin meydana gelmesine yol açar, bu madde hem baş ağrısına hem de midemizin havalanıp bulunmasına neden olmaktadır. Her alkol aldığınızda mideniz bulanıyor ise kesinlikle ekmek, bal ya da ayran-soda tüketin. Bulantıyı kısa sürede yok eder ve midenizin normale dönmesini sağlayacaktır.

Düzenli alkol alan kişiler bence mideyi karıştırmayacak şekilde tüketim yapmalılar. Tek çeşit alkol tüketmek midenizin kimyasına fazla zarar vermeyeceği için o günü rahat geçirmenizi sağlar.
Alkolün insan vücuduna birçok zararı vardır diyerek sorunuza cevaplamada bulunmak istiyorum…

İçilen alkolün karaciğerimizde asetaldehit adında toksik maddenin meydana gelmesine yol açar, bu madde hem baş ağrısına hem de midemizin havalanıp bulunmasına neden olmaktadır. Her alkol aldığınızda mideniz bulanıyor ise kesinlikle ekmek, bal ya da ayran-soda tüketin. Bulantıyı kısa sürede yok eder ve midenizin normale dönmesini sağlayacaktır.

Düzenli alkol alan kişiler bence mideyi karıştırmayacak şekilde tüketim yapmalılar. Tek çeşit alkol tüketmek midenizin kimyasına fazla zarar vermeyeceği için o günü rahat geçirmenizi sağlar.

Çözüm

Eda Koç

Üye
Alkol alan bir insan ölmeyi göze almış demektir. Çünkü alkolün hiç bir bünyeye yakından-uzaktan faydası yoktur. Alkolik olan tiplere zaten hiç anlam veremiyorum. İçiyorlar bana mısın demiyorlar. Mide bulantısını geçtim bazıları kahvaltı esnasında çay gibi içiyorlar.

Allah’tan ben alkolü oldum olası sevmiyorum. Alkol yerine çay-kahve için daha iyi tercih olur. Alkolle hem vücudumu hem de gençliğimi talan edemem. :)

Çok içer üstüne mideyi karıştırırsanız bedelini ağır ödersiniz. Genelde en temiz alkol viski diyorlar ama sek içince o da mideyi berbat ediyor. Alkolü her bünye kaldırmadığı için midenizi bozmayacak alkolün ne olduğunu deneme yanılma yöntemiyle bulmanız gerekiyor.