Argan Yağının Faydaları

Katılım
4 May 2021
Mesajlar
37
Çözümler
1
Tepkime puanı
8
Puanları
8
Argan Yağının Faydaları


Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren bir yağdır. Özellikle de kozmetik ürünlerinin içerisinde yer alıyorsa mutlaka belirtilen argan yağı, oldukça faydalı bir yağdır. Hem cilde hem de saçlara olan faydaları saymakla bitmemektedir. Argan yağı cildiniz için tercih edebileceğiniz en etkili yağdır. Cildinizi beslerken cildinizdeki kırışıklıkları önler ve bu nedenle yaşlanma karşıtı bir yağ olarak adlandırılır. Düzenli olarak avucunuza sadece 1- 2 damla argan yağı damlatıp yüzünüze uyguladığınızda cildinizdeki farkı göreceksiniz. Yüzünüzü beslerken hem parlak bir cilde hem de akne ve sivilce gibi lekelerin oluşmasına engel olacaktır. Çünkü argan yağı özellikle yağlı ciltlerdeki fazla yağın kaybolmasında oldukça etkilidir. Argan yağı sadece cilde değil; tırnaklara, kalp ve damar hastalıklarını önlemede de oldukça etkilidir. Argan yağının diğer faydaları sırasıyla şöyledir;
  • Ciltte meydana gelen çatlakları azaltır.
  • Saçları derinlemesine besleyerek güçlendirir.
  • Dudakların güzelliğine güzellik katar.
  • Çok çabuk kırılan tırnakların bakımlı görünmesini sağlar.
  • Akneli ciltteki lekeyi azaltır, akne oluşumunu engeller.
  • Cildin yaşlanmasını geciktirir.
  • Topuk çatlaklarını yok etmeye yardımcı olur.

Argan Yağının Saçlara Olan Faydası Nelerdir?​

Argan yağının belki de en sık kullanıldığı ürünler saç bakım ürünleridir. Çünkü argan yağı en etkili olarak saçlarda fayda sağlamaktadır. Özellikle kuru saç tipine sahip olanların kullanması gerektiği argan yağı aynı zamanda kepek oluşumunun da önüne geçmektedir. Düzenli kullanımda saçı besleyip güçlendiren ve dolgun durmasını sağlayan bir yağdır. Saçlarınız kimyasal bir işlem görmeden olduğundan daha parlak, daha temiz, daha güçlü ve daha dolgun duracaktır. Ayrıca saçı beslediği için saçın uzama süresini de hızlandıracaktır. Argan yağı kullanarak saçınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Günümüzde birçok kişi argan yağının nimetlerinden faydalanmaktadır. Piyasadan alacağınız argan yağlarının orijinal olduğuna emin olmalısınız. Malum piyasada onlarca marka argan yağı diye bildiğiniz kimyasal yağ satışları yapmaktadır. Güvenilir markalardan alışveriş yapmaya özen gösterin.
 

Benzer konular

Üst