Soru BioNtech Aşısı Kısırlaştırıyor mu?

Türkiye'de birçok vatandaşın BioNtech aşısının kısırlaştırdığı yönündeki endişelerine karşılık uzmanlar çok çarpıcı açıklamalarda bulunuyor. Yapılan açıklamalar her ne kadar tatmin edici olsa da ülke nüfusunun yarısı BioNtech aşısına karşı ön yargılı yaklaşmaya devam ediyor. Fakat dünya genelinde 1 milyar insanın bu aşıyı vurulduğu gerçeği de unutulmamalı. Aşıdan sonra hamile kalan kadınların rakamlarında artış gözlemlenmektedir.

Bana göre Kovid olduğunuzda bile kısır kalabilirsiniz böyle bir şey mümkün değil. Detaylı araştırma yaptığınızda söylenenlerin ne kadar mantık dışı olduğu konusunda aynı düşüncelere sahip olmanız mümkün. Peki sizce Alman aşısı BioNtech'in kısır yaptığı konusunda sizin düşünceleriniz nedir?

Benzer konular

Herkesin ne söylediği zerre beni ilgilendirmiyor. Malum ülkemizde çok bilmişlerin sayısı oldukça fazla. Aşıyı geliştiren kişilerin bilim adamı olduklarını unutup saçma sapan aşıyı lekelemeye çalışan insanları gerçekten anlamıyorum. Adamlar sizleri ölmekten kurtarıyor. Kısırlaştırma durumu söz konusu bile olamaz. Aşı sadece virüse karşı koruma kalkanı oluşturuyor. Detaylı araştırırsanız Avrupa'da yaşayan insanların aşıya karşı olumlu görüşlerini okursunuz. Bence koronadan kurtulmamız için başka çaremiz yok! Herkes vazife gereği gidip aşısını vurulsun da hayat normale dönsün. ;)

Kısırlaştırma kısır yapma olayları bazı insanların uydurduğu şeyler. Ailede doktor olan akrabalarım bile benimle aynı görüşteler. Ortada hızlandırılmış aşı çalışması olduğu için bu kadar karalama politikası uyguluyorlar. Ama bence geliştiren kişilerin emeklerine saygısızlıktan başka bir şey değil.

Gülçin

Üye
Boş konuşanlar o zaman aşı bulsun da ülkeyi kurtarsınlar. Anlamadığım şey neden başarıyı tebrik etmeyen boş insan topluluğuna sahibiz. Virüs kısır yapıyorsa o zaman korona olan milyonlarca insan kısırlaştı ve hayatı karardı. :)