Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Harcanır?

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
79
Çözümler
2
Tepkime puanı
28
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Harcanır?


Bitcoin, 2008 yılında piyasaya sürülen bir sanal paradır. Hiçbir şekilde altın gibi, dolar gibi fiziksel bir karşılığı yoktur. Herhangi bir merkez bankası, kuruluşu, kurumu bulunmamaktadır. Sunulduğu yıllar pek dikkate alınmasa da şu anda en önemli şirketler bile alışverişlerinde bu para birimini kullanmaktadır. Artık ticaret dünyasında Dolar’a ve Euro’ya rakip olan ve en az onlar kadar kullanılan paradır. Şirketlerin bu para birimini kullanması yanı sıra Bitcoin ve alt coinlere sahip olan insanlar yatırdıkları paranın kısa bir sürede birkaç katına sahip olabiliyorlar. İnsanların asıl ilgisini çeken nokta bu oluyor. Aslında para katlama olayı çok basit bir şekilde gerçekleşiyor. Gerçek dünyadaki borsa işlemleriyle aynı mantıkta oluyor. Düşük fiyata bir alt coin alıyorsunuz ve o yükseldikçe sizin paranız artıyor. Bu paralarınızı sanal bir cüzdanda tutuyorsunuz. Eğer parayı kullanmak isterseniz de sanal cüzdanınız sayesinde kripto paranızı TL’ye çevirip cüzdana bağladığınız banka hesabınıza aktarılmasını sağlıyorsunuz. Bu şekilde de Bitcoin'den kazanmış olduğunuz parayı harcayabilirsiniz.

Genelde Bitcoin konusunda araştırma yapan kişilerin belli başlıca merak ettiği soruların cevabı vardır. Bu sorular ise şöyledir;

Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır?​

Elinizdeki birikimi yatırım olarak Bitcoin'e yatırıyorsunuz. Yatırımınızı internet üzerinden ya da anlaşmalı olan banka kanalları üzerinden yapabilirsiniz. Anlaşma politikanıza göre kazandığınız paraları istediğiniz zaman hesabınıza aktarabiliyorsunuz.

Bitcoin Mantığı Nedir?​

Sanal sunucular ile uçtan uça şifrelenerek korunan kripto para birimi olarak hayatımıza girmiştir. Mantıklı yatırım yaparak birikim konusunda kazanmak isteyenlerin tercihi haline gelmiştir.

Bitcoin Ne İşe Yarıyor?​

Dünyanın birçok ülkesinde kısaltması BTC olarak bilinen Bitcoin, online mağazalarda ödeme yapmak için kullanılan paradır. Sanal alışveriş uygunluğu olan satış kanallarında kullanımı uygundur.

Bitcoin Hangi Ülkenin Para Birimi?​

Bitcoin para birimi ilk dünyada Liberland bölgesinde kullanılmaya başlanmıştır. Sırbistan ve Hırvatistan ülkelerinin arasında bulunan bu bölgede BTC para birimi olarak kullanılmaktadır.

Bitcoin Nasıl Satın Alınır?​

Bitcoin satın almak birkaç basit adımla yapılan bir işlemdir. Öncelikle hangi borsa firmasından Bitcoin almak istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Ardından ise bu borsa firmasında bir hesap oluşturup sanal cüzdan sahibi oluyorsunuz. Kullanmış olduğunuz banka bilgilerini girip sanal cüzdanınıza TL yüklüyorsunuz. Ardından almak istediğiniz alt coini veya Bitcoin'i satın alabilirsiniz.
 

Benzer konular

Üst