Soru Canlı Yayın Yapan Kızlar Yardımcı Olun!

Ülkemizde hatta dünya geneline bakıldığında sosyal medya çılgınlığı başını almış gidiyor. Çoğu kamu görevlisi bile işini gücünü bırakmış canlı yayın yaparak 1 yılda elde etmiş oldukları geliri 1 ayda elde ediyorlar. Özellikle kadınlar son zamanlarda bazı görüntülü chat uygulamalarında yayın yaparak kazanç sağlamaktalar. Bende yayıncı olan kızlara birkaç konu hakkında soru sormak istiyorum. Cevap aradığım sorularım ise sırasıyla şöyledir;
  1. Yayın yaparak ortalama ne kadar gelir elde edebilirim?
  2. Canlı yayın esnasında profesyonel yayıncı ekipmanlarına ihtiyaç duyulur mu?
  3. Yayında konuştuğunuz kişilerden nasıl hediye alabiliyorsunuz?
  4. Yayıncı olan kişinin günlük olarak uygulamaya ne kadar zaman harcaması gerekiyor?
  5. Hangi uygulamalar kazanmak için doğru yerlerdir?
Aklıma takılan bu sorulara tecrübeli yayıncı arkadaşların cevaplamada bulunması ricamdır. Şimdiden teşekkürler.

Benzer konular

Çözüm
Bu sorunuzu cevaplamak için tecrübe sahibi olmaya gerek yok! Kültürünüze uygun olan sohbet yayın uygulamasını indirin ve yayıncılık kimliğini alıp yayınlara başlayın. Yayın yapmanız için TikTok, Mico ya da Bigo uygulamalarını kullanabilirsiniz. Sorduğunuz sorulara sırasıyla cevaplarım şunlar olabilir;
  1. Ortalama elde edeceğiniz gelir 2500-10.000 TL arası olacaktır. Siz ne kadar emek verirseniz kısa sürede ses getiren yayıncı olur daha üst rakamlara çıkabilirsiniz.
  2. Profesyonel yayın yapmak henüz sizin için erken olabilir. Öncelikle çevre edinip daha sonra ekipmanları satın alabilirsiniz.
  3. Sizler kaliteli sohbet konularına değindikçe insanlar sizinle kısa sürede etkileşime girip hediye gönderimi yaparlar. Ya da kendinize...
Bu sorunuzu cevaplamak için tecrübe sahibi olmaya gerek yok! Kültürünüze uygun olan sohbet yayın uygulamasını indirin ve yayıncılık kimliğini alıp yayınlara başlayın. Yayın yapmanız için TikTok, Mico ya da Bigo uygulamalarını kullanabilirsiniz. Sorduğunuz sorulara sırasıyla cevaplarım şunlar olabilir;
  1. Ortalama elde edeceğiniz gelir 2500-10.000 TL arası olacaktır. Siz ne kadar emek verirseniz kısa sürede ses getiren yayıncı olur daha üst rakamlara çıkabilirsiniz.
  2. Profesyonel yayın yapmak henüz sizin için erken olabilir. Öncelikle çevre edinip daha sonra ekipmanları satın alabilirsiniz.
  3. Sizler kaliteli sohbet konularına değindikçe insanlar sizinle kısa sürede etkileşime girip hediye gönderimi yaparlar. Ya da kendinize sağlam destekçiler bulmanız gerekir.
  4. Günlük 3-4 saat yayında kalmanız tanınmanız açısından etkili olacaktır.
  5. Yorum başında da söylediğim üzere Mico, Bigo veya TikTok yayıncılık için uygun ortamlardır.
1 yıl aralıksız yayıncılık yaptım ama baktım herkes bu işe soyunuyor hemen kendi işime geri dönüş yaptım. Umarım siz güzel kazançlar elde edeceğiniz yayınlarınız olur. :)

Çözüm