Soru Canlı Yayın Yaparak Para Kazanabilir miyim?

Merhaba Arkadaşlar,

Güncel ve özgün tuttuğum YouTube kanalım var. Fakat her ne kadar emek versem de ilerleyiş tatmin edici olmadığı için para kazanmanın farklı yollarını arıyorum. Koronadan dolayı malum birçok vatandaş gibi bende işsiz kalanlar arasında yer almaktayım. Evde geçirdiğim boş zamanları değerlendirerek para kazanma planı içindeyim. YouTube'da kazanç kuralları o kadar kolay olmayınca şimdilik YouTuber olma konusunda kararsızım. Başlıktan da anlaşılacağı üzere canlı görüntülü yayın yaparak para kazanmak istiyorum. Eğer bildiğiniz seviyeli sohbet uygulamaları varsa lütfen tarafımla paylaşın.

- Bigo Live
- Twitch
- Nimo TV

Yukarıda adını paylaştığım uygulamaların dışında tavsiyelerinize açığım. Neden burada yayıncı olmak istemiyorsun? Diye soracak olanlar için şöyle kısadan bir açıklama yapmak istiyorum;

Bigo: Seviyesiz sohbetlerin olduğu bir ortam olduğu için tercih etmiyorum.
Twitch: Profesyonel birçok yayıncının arasında amatör olarak direk yıldızımın parlayacağını düşünmüyorum.
Nimo TV: Oyuncuların en çok kullandığı platform olduğu için çocuk yaşta birçok kullanıcı var.

Hangi uygulamada yayıncı olmak için start verebilirim? Yayıncılık yaparak kazanacağım minimum rakam sizce ne olur?

Benzer konular

Çözüm
Merhaba @Banu Başer,

Yıllar önce kullandığım bir kaç uygulamadan kısaca bahsetmek istiyorum. Öncelikle yayıncılık yaptığım uygulamaların adı sırasıyla şöyledir;

- Mico
- Bigo
- Hakuna
- Gazulive

Yukarıda adından bahsettiğim uygulamalardan ilk çıktıkları zaman her ay minimum ortalama 10.000 TL gibi bir rakam kazanıyordum. Daha sonra ülkede birçok kişinin bu işlere yönelmesi gelirin düşmesine neden oldu. En çok beğenerek yayın yaptığım uygulamaların başında "Mico Live" geliyor. Çin ülkesinden yönetilen bir uygulama ve kesinlikle seviyenin dışında yayın yapmak yasaktır. Alternatif olarak "Gazulive" uygulaması da Türklerin geliştirdiği bir uygulamadır. Fakat uygulama yayın esnasında donmalara ses kesilmelerine yol...
Merhaba @Banu Başer,

Yıllar önce kullandığım bir kaç uygulamadan kısaca bahsetmek istiyorum. Öncelikle yayıncılık yaptığım uygulamaların adı sırasıyla şöyledir;

- Mico
- Bigo
- Hakuna
- Gazulive

Yukarıda adından bahsettiğim uygulamalardan ilk çıktıkları zaman her ay minimum ortalama 10.000 TL gibi bir rakam kazanıyordum. Daha sonra ülkede birçok kişinin bu işlere yönelmesi gelirin düşmesine neden oldu. En çok beğenerek yayın yaptığım uygulamaların başında "Mico Live" geliyor. Çin ülkesinden yönetilen bir uygulama ve kesinlikle seviyenin dışında yayın yapmak yasaktır. Alternatif olarak "Gazulive" uygulaması da Türklerin geliştirdiği bir uygulamadır. Fakat uygulama yayın esnasında donmalara ses kesilmelerine yol açabiliyor. Eğer geliştirilmişse burayı da değerlendirin derim. Hakuna bana göre yayıncıdan sonra sadece radyo hizmeti verenlerin platformu olmuş durumda. Siz dediğim gibi Mico ya da Gazulive uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Şimdiden bol kazançlı yayınlar diliyorum. :)

Çözüm
Zamanında büyük gelir elde ettiğim uygulamaların başında "Bigo" gelmektedir. Yalnız eskisi gibi ortam güzel olmadığı için en sonra Mico'da yayıncılık yapmıştım. Benden önce yorum bırakan @Merve Altun arkadaşımızın söylediklerine katılıyorum. Bence şansınızı Mico uygulamasından yana deneyebilirsiniz. Beğenmezseniz zaten alternatif yüzlerce yayıncı uygulaması bulunmaktadır. Sakın "Tango" uygulamasını kullanmayın derim. Resmen +18 yayınlar dönmektedir.