Çenem Açılmıyor. Nasıl Bir Tedavi Uygulanmalı?

Geçen aydan beri inanılmaz derecede çenemden yana büyük acılar çekmekteyim. Malum korona olduğu için fazla hastaneye gitme taraftarı değilim. Fakat çenemden artık ağrı eşliğinde çıt çıt diye sesler geliyor. Hatta bazı zamanlarda çenemi hareket ettirmekte büyük zorluklar çekiyorum. Dediğim gibi hastanenin yolunu tutmaya korktuğum için acaba diyorum bu rahatsızlığım için nasıl farklı yollara başvurabilirim?

Benim gibi çene rahatsızlığı yaşayan arkadaşların fikirlerine ve yorumlarına çok ihtiyacım var. Böyle devam ederse hastaneye gideceğim ama gitmekte hiç istemiyorum. Bulunduğum bölgede inanılmaz derecede korona salgını almış başını gidiyor. Eğer geçici süreliğine bu ağrılarımdan ve rahatsızlığımdan beni kurtaracak fikirler önerirseniz çok sevinirim.

Şimdiden fikirlerini yorumlayacak arkadaşlara teşekkürü borç bilirim.

Hasret

Üye
Öncelikle çok geçmiş olsun. Yaşadığınız bu sorunu geçen yıl kardeşimde yaşıyordu doktor kontrolüne gittiğimizde çenede kayma olduğunu söylemişti. Zaman geçmeden tedaviye başladı şükürler olsun şuan durumu gayet iyi. Sizde zaman kaybetmeden doktor kontrolüne gitmelisiniz. Çene yapısında kayma meydana geldiğinde daha ağır tedavilere başvurulabilir.

Arada bir çene egzersizi yapmayı da ihmal etmeyin.

Son mesajlar