Çocuğumun Bademcikleri Şişti Ne Yapmalıyım?

Sibel

Üye
Katılım
24 Nis 2021
Mesajlar
17
Tepkime puanı
5
Puanları
1
Konum
İstanbul
Çocuklar hassas oldukları için virüs ve bakteriler çocuklarda bademcik bölümünde direk enfekte olurlar. Bu durum karşısında çocukların bademcikleri şiştiği gibi farklı bulgularda ortaya çıkabilmektedir. Bademciği şişen çocuklara genelde bol sıvı verilmeli ve dinlendirilmeleri gerekmektedir. Hasta olan çocukların boğaz ağrısı olacağı için genelde besleme yaparken çorba ve püre tarzı besinler tüketmesine özen gösteriniz.

Genelde doktorlar boğaz ağrısı yaşayan çocuklar için parasetamol ve ibuprofen içeren ağrı kesici ilaçlar kullanmasını önermektedir. Antibiyotik ve ağrı kesici kullanımı yaparak çocuklarınızın erken sürede bademcik şişinden kurtulmasına yardımcı olabilirsiniz.

Ebeveynlerin en çok akıllarına takıldığı soruları sırasıyla açıklayacak olursam;
  • Antibiyotik ve ağrı kesici ilaçların kullanımını yapmadan çocuğumun bademcik şişliğini nasıl geçirebilirim?
  • Çocukların günlük hayatında bademcik şişmesine karşı direnci nasıl artırılır?
  • Hangi yaş gruplarında bademcik şişmeleri meydana gelmektedir?
  • Çocuğumun bademcik şişmesini nasıl tespit edebilirim?
Yukarıdaki tüm bu soruların cevabına ulaşmanız için yazı devamına eklediğim videoyu izleyebilirsiniz. Dr. Fatih CIRIKLI tarafından bu sorularınızın cevabını uzman ağızdan alacaksınız.

 
Benzer konular Forum Tarih
Sibel Anne & Çocuk 2 372

Benzer konular

Katılım
31 May 2021
Mesajlar
27
Çözümler
2
Tepkime puanı
5
Puanları
1
Konum
Sakarya
Bademciği şişen çocuk için derhal doktor kontrolü şarttır. Evde uygulanacak yöntemler ağrıyı ve ateşlenme durumunu ortadan kaldırmaya yetmeyebilir. Böyle durumlarda genelde doktorlar iğne vurup reçete yazmaktadır. Birde ılık içecekler tüketilmesine özen gösterilmelidir.
 
Üst