Çok Fazla Gazım Var Ne Yapmalıyım?

Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
6
Tepkime puanı
2
Puanları
0
Konum
Edirne
Gaz ve şişkinlik durumu kesinlikle kişinin metabolizmasının yavaş çalışmasından ve yediği besinleri sindirememesinden kaynaklanabilmektedir. Ülkemizde milyonların yaşadığı rahatsızlıkların başında geldiği de söyleyebilir. Yaşanılan gaz rahatsızlığı sonrası kişilerde mide şişkinliği, ağrıması ve bulantı şikayetleri gözlemlenmektedir. Yemenin ve içmenin yanı sıra bu rahatsızlığa stres, gerginlik ve üzüntü durumları da yol açabilmektedir.

Çok fazla gazım var diyenlerin uzmanlara en çok yönelttiği sorular ise sırasıyla şöyledir;
  • Aşırı gaz birikmesi ne gibi hastalığın habercisi olabilir?
  • Gaz birikmesi sonucu meydana gelen ağrılar ve şişkinlik durumu nasıl giderilir?
  • Gaz birikmesini engellemek için nasıl bir yol izlenmelidir?
Yukarıda sırasıyla paylaşılan soruların cevabını yazı devamına eklenmiş olan videoda Dr. Fatih CIRIKLI'dan dinleyebilirsiniz.

 
Benzer konular Forum Tarih
Admin Hamilelik 0 431

Benzer konular

Sibel

Üye
Katılım
24 Nis 2021
Mesajlar
17
Tepkime puanı
5
Puanları
1
Konum
İstanbul
Yıllardır ailece bu sorunu yaşıyoruz. Gaz sıkışması ilerleyen zamanlarda kramp gibi sancılanmalara yol açıyor. Her ne kadar doktor kontrolüne gitsek de gördüğümüz tedaviden olumlu sonuç alamadık. Geçenlerde babam aktardan aldığı bir çayla rahatladık diyebilirim.

Eğer gaz sancısını sürekli yaşıyorsanız doğal yöntemleri denedikten sonra doktor kontrolüne gitmenizi öneririm. İlaç yöntemlerine başvurmak her zaman etkili sonuçlar elde etmemizi sağlamıyor.
 
Üst