Covid-19 Aşılamaları AVM’lerde Başladı

Gülçin

Üye
Türkiye’de aşılamanın daha hızlı sonuca ulaşması için bazı şehirlerin AVM’lerinde aşı çadırları kurulmaya başlandı. Özellikle Ankara’ İstanbul ve İzmir başta olmak üzere birçok şehirde aşılamalar sağlık kuruluşlarının yanı sıra AVM’lerde yapılıyor. İsteyen ziyaretçiler AVM’de ya da dışında aşı için kurulan yerlerde aşılarını vurdurabilecekler.

Alışveriş merkezlerine kurulan standlarda alışını vurdurmak isteyenler sosyal mesafe kuralları doğrultusunda sıraya girmeleri gerekiyor. Bazı aşılama yapan standlarda farklı şekilde sıralama yaparak aşı yapıyorlar. Aşısını henüz vurulmayan vatandaşların en yakın sağlık kuruluşuna veya yakınında bulunan alışveriş merkezlerindeki aşı standlarına giderek aşılarını vurdurmaları tavsiye edilir.

Benzer konular

Başlasa ne olacak ki çoğu kişi korkudan aşıya yanaşamıyor. Kimisi kısır yapar diyor kimisi de kalp hastalığına yol açtığını dile getiriyor. Bunu duyan bizlerde aşıyı yaptırsak mı yaptırmasak mı diye düşünüyoruz. Bizim aile hekimi de aşıyı vuruyor ama bende aşı vurduracak cesaret henüz yok! Kaldı ki AVM ortamına gidişte ulu orta aşı vurdurmak mantıklı gelmiyor.

Şahsım adına söylüyorum; kralı gelse bu aşıyı bana yaptıramaz. Çünkü iğneden korktuğum kadar hiç bir şeyden korkmuyorum. :LOL:

Şahsım adına söylüyorum; kralı gelse bu aşıyı bana yaptıramaz. Çünkü iğneden korktuğum kadar hiç bir şeyden korkmuyorum. :LOL:
Canım öyle bir şansımız yok. Zamanı gelince zorunlu hale gelecek. Çalışanları iş yerine bile almayacaklar. Kaldı ki alışan korkuyoruz diye Covid-19 aşısı vurdurmayacağız.