COVID-19 Taburculuk Sonrası Evde Yapılması Gerekenler

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
79
Çözümler
2
Tepkime puanı
28
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
COVID-19 Taburculuk Sonrası Evde Yapılması Gerekenler


Covid-19 virüsü size bulaştıysa ve gerekli tedaviler sonrasında testiniz negatif çıktıysa artık taburcu edilebilirsiniz. Ama taburcu edildikten sonra da dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle toplum tarafından bir kez bu hatalığı geçiren tekrar hasta olmuyormuş gibi bir algı olsa da bu yanlış bir algıdır. Sizler daha önce atlatmış olsanız bile tekrar covid-19 virüsü bulaşabilir. Bu sebeple yine tedbiri elden bırakmayın. Evinize gittiğiniz zaman belirli bir süre evde kalmanız gerekmektedir. Özellikle de odanıza biri girdiği zaman maskenizi takmalısınız. Çünkü hala bulaştırıcı bir seviyede olabilirsiniz. Bulunduğunuz eve ziyaretçi kabul edilmemelidir. Bulaştırma riski taşıdığınız için belirli bir süre ev halkından da ayrı durmanız gerekmektedir. Evdeki kişilerle aranızda en az 1 metre olacak şekilde ve maskeli bir şekilde konuşmalısınız. Kendinize ise iyi hava alan bir oda tercih etmelisiniz. Çünkü bulunduğunuz odanızı sık sık havalandırmanız gerekiyor.

COVİD-19 Taburculuk Sonrası Tüketilmesi Gereken Besinler Nelerdir?​

Covid-19 hastalığını atlattıktan sonra da beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Bu nedenle de bağışıklık sisteminizi güçlendiren besinler tüketmelisiniz. Özellikle C vitamini içeren limon, portakal gibi besinler oldukça faydalıdır. Sıvı besinleri özellikle de bol su içmeyi ihmal etmemelisiniz. Ayrıca bağışıklık sistemine zarar veren sigara, alkol türevi kötü alışkanlıklardan kurtulmanız gerekmektedir. Uyku düzeni de oldukça etkilidir. Düzenli bir uyku uyumalısınız. Süreç boyunca kendinizi fazla yormamaya dikkat etmelisiniz.

Konu hakkında daha fazla bilgiye ulaşmanız için yazı devamına eklenen videoyu izleyebilirsiniz. YouTube'da İstanbul Sağlık Müdürlüğü tarafından paylaşılan videoda, Covid-19 hastalığı sonrası nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hakkında bilgiler detaylı olarak tarafınıza anlatılmaktadır.

 

Benzer konular

Üst