Depresyon Nasıl Bir Hastalıktır?

Yeliz

Üye
Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
31
Çözümler
1
Tepkime puanı
7
Puanları
1
Konum
Mersin
Depresyon, kişinin duygu durum bozukluğuna ve kaygılarına yenik düşmesine neden olan hastalığın adıdır. Günümüzde depresyon hastalığının tedavisi mümkündür. Depresyona giren bir kişi, sürekli duygu çöküntüsü içine girer ve zevk verecek durumlardan bile keyif almayacak hale gelir. Bazı kişilerde depresyon ileri derecede kötü olaylarla yol açabilmektedir. Bu hastalığın pençesine düştüğünü anlayan kişilerin üzülmesine gerek yok çünkü sadece 9 milyon 179 kişiden sadece birisi olabilirsiniz. Bunu size biz değil Türkiye istatistiktik kurumu söylemektedir.

Depresyon Hastalığında En Çok Uygulanan Tedavi Yöntemleri​

  1. Psikoterapi
  2. İlaç kullanımı (Antidepresan)
  3. İkisinin aynı anda kullanımının uygun görünmesi
  4. Fiziksel egzersizlere başlatılması
  5. Işık tedavisinin başlatılması
Yukarıda verilen bilgilere ek olarak yazı devamına eklenen videoyu izleyerek depresyon hastalığı hakkında daha fazla bilgiyi psikiyatrist Utku Hazar'dan dinleyebilirsiniz.

 

Benzer konular

Sibel

Üye
Katılım
24 Nis 2021
Mesajlar
17
Tepkime puanı
5
Puanları
1
Konum
İstanbul
Çağımızın en büyük hastalıkları başında bence depresyon geliyor. İnanın stresin sıkıntının insan sağlığına inanılmaz zararları vardır. Doktora başım ağrıyor diye gidin her şeyin sonucunda depresyona kaynaklı bir durumun olduğunu size söyleyecektir. İnsanların yaşam kalitesi düştükçe ne yazık ki depresyon hastalıkları da aldı başını gidiyor. Bence bu hastalık için kliniklerin sayısı çoğaltılmalı düşüncesindeyim. İnsanların ruhsal tedaviye ihtiyacı olduğu gerçeği gözden kaçırılmamalıdır.

Zamanında bende psikolog tedavisi gören biri olarak geçmişe göre kendimi topladığımı söyleyebilirim. Her şeyi sıkıntı eden ve her şeyden rahatsızlık duyan karakterimden kurtulup daha pozitif bir hayat yaşamaya başladım. Umarım Allah kimseye bu sıkıntıları yaşatmaz.
 
Üst