Dudak Dolgusu Fiyatları

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
79
Çözümler
2
Tepkime puanı
28
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
Dudak Dolgusu Fiyatları


Dudak dolgusu, dudakları yeniden şekillendirmek ve büyütmek için dudağın belirli noktalarından dolgu maddesi enjekte edilmesiyle yapılan işlemlerdir. Geçmişte parafin, silikon ve poliakrilamid gibi maddelerle kalıcı dudak dolgusu denenmiş olsa da ne yazık ki başarılı sonuçlar elde edilememiştir. Günümüzde ise dudak dolgusu için kullanılan ana madde hyarulonik asittir. Hyarulonik asitlerin, kalite standartlarına göre 6 ile 12 aylık ömrü olur. Yani bu madde ile yapılan dudak dolguları kalıcı değildir. Belli bir süre sonra yok olur. Ancak hyarulonik asit ile yapılan dudak dolgularının en önemli avantajı da herhangi bir şekilde yan etki yaratmaması, riskli bir işlem olmamasıdır. Dudak dolgusu fiyatları yapılacak olan dolgu türüne ve tercih edilen kuruma göre değişkenlik gösterir. Genelde piyasa ortalaması 1.500 TL ve 5.000 TL arası olduğu söylenebilir.

Dudak Dolgusu Nerede Yaptırılır?​

Dudak dolgusu basit gibi görünse de titizlik gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle güvenilir ve hijyenik ortamlarda yapılmasında fayda olacaktır. Dudak dolgusu fiyatları da yine tercih edilen kuruma göre farklılık gösterir. Hatta işlemin yapılacağı şehirlerde dahi fiyatta önemli ölçüde değişkenlikler ortaya çıkabilmektedir. Dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin fiyat konusundaki detaylı ve en doğru bilgileri tercih ettikleri kurumlardan almaları şarttır. Dudak dolgularının mutlaka güvenilir kurumlarda yapılması gerekiyor. Bu nedenle bilinen ve alanında uzmanlaşmış kişilerden dudak dolgusu hizmeti almak çok daha sağlıklı olacaktır.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılır?​

Dudak dolgusu, ince yapılı dudaklara sahip sağlıklı bireyler yapılan işlemlerdir. Dudaklarda hacim eksikliğinin olması, yapısal ve oransal bozuklukların olması durumunda, dudak içine enjekte edilecek dolgu maddesiyle tüm sorunlar başarılı bir şekilde giderilebilmektedir. İşlemler ilerleyen yaşlarda da uygulanabilir. Böylece dudaklardaki kırışıklıklar da giderilmiş olacaktır. Yapılan dolguların kalıcı olmadığını bilmeniz gerekir. Uzmanlara göre 6 aylık periyotlarda dolgu işleminin tekrarlanması şarttır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?​

Dudak dolgusu çok uzun süren işlemler değildir. Ortalama olarak 5 ile 10 dakika arasında uygulama tamamlanabilir. İlk olarak dolgu yapılacak alan uyuşturulur, daha sonraki aşamada ise hekimlerin ya da estetisyenlerin belirlemiş olduğu anatomik plan kapsamında dolgu enjeksiyonu gerçekleştirilmektedir. İşlem sonrası biçimlendirilen dudakta hafif sızlamalar meydana gelebilir.
 
Benzer konular Forum Tarih
BETTY Estetik 0 301
M Makyaj 5 688
BETTY Cilt Güzelliği 1 231

Benzer konular

Üst