Dünyaca Ünlü Modacılar

Sibel

Üye
Katılım
24 Nis 2021
Mesajlar
17
Tepkime puanı
5
Puanları
1
Konum
İstanbul
Kıyafetlerinize ilham veren, onların sizleri yansıtmasını sağlayan ve her yaptıkları iş yüklü miktarlarda satılan modacılar vardır. Bu modacıların her ürettikleri iş, her tasarladıkları elbise, çanta, ayakkabı milyarlarca paraya satılmaktadır. Çünkü o modacının imzasını taşımak, onun tasarladığı bir ürünü kullanmak insanlara oldukça özel hissettirmektir. Bu modacıların isimleri bile bir marka değeri görmektedir. İşte o modacılardan ilki Coco Chanel’dir. Dünya üzerinde en fazla tanınan ve ismi hala bir marka değeri taşıyan bir moda tasarımcısıdır. Fransa’daki moda devriminin öncülerinden olan Coco Chanel moda dünyasında çok önemli bir yere sahiptir. En az Coco Chanel kadar ünlü olan bir diğer isim ise Donna Karan’dır. Amerikalı moda tasarımcısının imzası olan her ürün saniyesinde tükenmekte ve çok yüksek miktarlarda satılmaktadır. Aynı zamanda DKNY markalarının da kurucusudur.

İşte dünyanın en ünlü kadın-erkek moda tasarımcıları;

Coco Chanel Kimdir?​

Gabrielle "Coco" Bonheur Chanel, 19 Ağustos 1883 yılında Fransa'da dünyaya gözlerini açmıştır. Yüzyılın en önemli moda tasarımcılarından biri olan Coco Chanel, 10 Ocak 1971 yılında hayatını kaybetmiştir. Dünyaca ünlü markalardan biri olan Chanel'in kurucusudur.

Coco-Chanel.jpg


Donna Karan Kimdir?​

Donna Karan, 2 Ekim 1948 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde dünyaya gelmiştir. DKNY giyim markasının kurucusu olan Karan, modaya yön veren isimlerden biri olmayı başarmıştır. Giyim sektöründe dünyanın birçok ülkesinde onlarca mağazası bulunmaktadır.

Donna-Karan.jpg


Dünyaca Ünlü Erkek Modacılar


Kadınlar kadar moda dünyasında erkekler de ses getirmiştir. Bunlardan biri de Giorgio Armani’dir. Erkek giyim modasında en ünlü olan ve tasarımları en sevilen modacıdır. Özellikle de Hollywood ünlülerine tasarladığı kıyafetlerle tanınır. Erkek modasının öncüsü olan Giorgio Armani’nin Armani, Armani Casa, Armani Prive gibi birçok markası bulunmaktadır. Bir diğer erkek moda tasarımcısı ise Calvin Klein’dir. İç giyim üzerinde dünyada en çok tanınan kişi ve marka olsa da giyim dışında saat, parfüm ve takı alanında da bir dünya markasıdır.

Giorgio Armani Kimdir?​

Armani markalarının kurucusu olan Giorgio Armani, 1975 yılında İtalya'da moda evi olarak kurulmuştur. Perakende sektöründe her kategoride tasarım ürün geliştiren Armani, dünyanın her ülkesinde beğenilerek kullanılan markasıdır.

Giorgio-Armani.jpg


Calvin Klein Kimdir?​

Calvin Richard Klein, 1942 yılında ABD'nin Bronx eyaletinde dünyaya gelmiştir. Yahudi ailenin oğlu olan Calvin, eğitim hayatından sonra moda tasarımcısı olarak yoluna devam etmiştir. Dünyanın neredeyse her ülkesinde markanın kendine ait mağazaları (ürünleri) bulunmaktadır.

calvin-klein.jpg
 
Benzer konular Forum Tarih
S Moda 0 300

Benzer konular

Üst