Dünyaca Ünlü Türk Modacıları

Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
23
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
Ankara
Türkiye’de özgün ve cesur tasarımlarıyla tanınan ve ünü Türkiye’yi aşıp dünyaya yayılan moda tasarımcıları bulunmaktadır. Bu moda tasarımcılarının çoğu dünyaca ünlü yıldızlarla çalışmakta ve onlara kıyafet tasarımı yapmaktadırlar. Son yıllarda moda dünyasının sıkça söz edilen isimleri arasına girmeye başaran Türk modacılarımız her geçen gün sektörde gücüne güç katarak yollarına devam etmektedir.

İşte dünyaca ünlü yıldızlara bile ilham veren modacılarımızdan biri Dilara Fındıkoğlu’dur. Madonna, Rihanna, Bella Hadid, Lady Gaga gibi birçok dünya starının tarzını belirleyen ve onlara kıyafet tasarlayan dünyaca ünlü Türk moda tasarımcısıdır. Doğma büyüme İstanbullu olan Dilara Fındıkoğlu moda eğitimini Londra’da almıştır. Dünya starı Lady Gaga Dilara Fındıkoğlu’ndan geleceğin tasarımcısı olarak bahsetmektedir.

Dilara Fındıkoğlu​

dilara-findikoglu.jpg


Nedret Taciroğlu​

Dünyaya ün salmış bir diğer Türk moda tasarımcımız ise Nedret Taciroğlu’dur. Moda tasarımcımız 2015 yılında da Elle Style yılın modacısı ödülünü kazanmıştır. Nedret Taciroğlu’da Jennifer Lopez ile çalışan bir moda tasarımcısıdır.

nedret-taciroglu.jpg


Dünyaca Ünlü Türk Erkek Modacılar


Ünleri Türkiye’yi aşıp dünya starlarına ulaşan Türk erkek modacılar da bulunmaktadır. Bunlardan ilki Erdem Moralıoğlu’dur. Kendi adını taşıdığı Erdem markası bulunmaktadır. Bu markayı en çok seven starlar arasında ise Emma Stone, Lara Stone, Carrie Bradshaw, Kate Middleton gibi dünyaca ünlü yıldızlar bulunmaktadır.

Erdem Moralıoğlu​

erdem-moralioglu.jpg


Hüseyin Çağlayan​

Tüm dünyada tanınan bir diğer modacımız ise Raşit Bağzıbağlı’dır. En iyi umut veren genç tasarımcı ödülüne sahip Raşit bey, Paris Hilton, Doutzen Kroes gibi birçok yıldızla çalışmaktadır. Bir diğer modacımız ise Hüseyin Çağlayan’dır. Hüseyin Çağlayan’da Lady Gaga ile çalışan bir modacıdır.

huseyin-caglayan.jpg


Dünyanın tanıdığı ve başarılı çalışmalara imzalarını atan diğer Türk modacılarımızın isimleri şöyledir;
  • Cemil İpekçi
  • Gamze Saraçoğlu
  • Dilek Hanif
  • Bahar Horçan
  • Ayşe Ege & Ece Ege
  • Atıl Kutoğlu
  • Arzu Kaprol
Peki, dünyaca ün salmış modacılarımızdan hangisinin çalışmalarını daha çok beğeniyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum bölümünden paylaşabilir, listede yer almayan modacılar hakkındaki görüşlerinizi yazılı bir şekilde açıklayabilirsiniz.
 
Benzer konular Forum Tarih
Sibel Moda 0 329

Benzer konular

Üst