Soru Dünyanın En Pahalı Giyim Markaları Hangileridir?

İnsan hayatı boyunca moda sektörü toplumdaki yerini korumayı başardı. Ülkemiz başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde insanlar ikiye ayrılmış durumda. Kimisi giyimine kuşamına özen gösterirken kimisi de üstümü kapatacak bir şeyler olsun mantığında yaşamaktadır. Fakat günümüzde dünyanın en pahalı giyim markalarını eminim ben gibi bir çoğunuz merak etmiştir. Çıkardığı giyim koleksiyonuyla dudak uçuklatan hazır giyim markaları hangileridir? Malum onlarca insan içerisinde farklı görünmek isteyen insanların çoğu marka giyinmeyi ilke edinmişler. Peki, dünyanın en pahalı giyim markaları sizce hangileridir?

Eminim ben gibi bu sorunun cevabını merak eden yüzlerce insan vardır. Gelecek cevaplar doğrultusunda akıllarda yer eden bu sorunun cevabını öğrenmiş olacağız. :)

Benzer konular

Çözüm
Dünyanın en gözde ve bir o kadar dudakları uçuklatacak fiyatlarla satış yapan giyim markaları sırasıyla şöyledir;
  1. Gucci
  2. Chanel
  3. Prada
  4. Dolce & Gabbana
  5. Armani
  6. Marc by Marc Jacobs
  7. Dior
  8. Versace
  9. Hermés
  10. Valentino
Giyimin yanı sıra aksesuar, parfüm, ev ürünleri vb. alanda kendini ispatlamış markalardır. Özellikle bu markalar Arap ülkelerinde en popüler giyim markalarının başında gelmektedir. Ülkemizdeki ekonomi bu giyim markalarını kullanmamıza imkan vermese de adlarını araştırarak bulmak zor olmuyor. :)
Dünyanın en gözde ve bir o kadar dudakları uçuklatacak fiyatlarla satış yapan giyim markaları sırasıyla şöyledir;
  1. Gucci
  2. Chanel
  3. Prada
  4. Dolce & Gabbana
  5. Armani
  6. Marc by Marc Jacobs
  7. Dior
  8. Versace
  9. Hermés
  10. Valentino
Giyimin yanı sıra aksesuar, parfüm, ev ürünleri vb. alanda kendini ispatlamış markalardır. Özellikle bu markalar Arap ülkelerinde en popüler giyim markalarının başında gelmektedir. Ülkemizdeki ekonomi bu giyim markalarını kullanmamıza imkan vermese de adlarını araştırarak bulmak zor olmuyor. :)

Çözüm
Yukarıda sırasıyla paylaşılmış markaların çoğu gereksiz pahalı diyebilirim. Ürün kalitesine diyecek sözüm yok ama 1 tişört bile dörtlü rakamdan aşağı değil. Ama en sevdiğim markalar arasında Armani peşine Prada diyebilirim. Listede Burberry markasının olmamasına da ayrıyeten şaşırdım. Bence listenin ortalarında ülkemizde en çok tercih edilen giyim markası Burberry'de olmalıydı.

Elif Sema

Üye
Yüzde 100 pamuk olan kıyafetlere onlarca para yatırmak gerçekten akıl işi değil. Anlamıyorum o markayı üstünde taşımak için neden o kadar para veriliyor? Sonuçta ultra zengin bir ülke değiliz ve o kıyafetlere harcanan rakamlarla kaç yetimin karnı doyurulur. Ben her zaman marka giyinmekten uzak durmuşumdur. Markaya yapacağım yatırımı sokak hayvanlarına hatta yeri geliyor ihtiyaç sahiplerine yapıyorum.

Bence dünya geneline göre yorum yapılacak olursa; Gucci ve Chanel piyasanın liderleri konumunda. Fiyat konusunda oldukça pahalı ama yaratıcı koleksiyona sahip olmaları onların moda öncüsü olduğunu gösteriyor. Günümüzde modaya yön veren bu markaları takip eden diğer markalar ise bana göre Gucci’nin ya da Chanel’in eline su dökemezler. Bu yüzden pahalı olmaları bana normal geliyor.