Dünyanın En Uzun Adamı Kimdir, Boyu Kaç Metredir?

Dünyanın en uzun boylu adamı olarak Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başaran isim Sultan Kösen olmuştur. Kendisi bir Türk vatandaşı olmasının yanı sıra 10 Aralık 1982 tarihinde Mardin’de dünyaya gelmiştir. Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başarmış olan dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen, hayatının büyük bir kısmını Mardin’de geçirdikten sonra, Guinness Rekorlar kitabının etkinliklerine katılmak için yurt dışına da çıkmıştır. Kendisi çocukluğunda normal bir gelişim süreci yaşamış olup, 10 yaşına geldiğinde ise beyninde bir tümör olduğu ortaya çıkmıştır. Tümör, hipofiz bezinde aşırı büyüme hormonu salgılanmasına neden olduğundan Sultan Kösen’in boyunun da sürekli uzamasına neden olmuştur. Dünyanın en uzun adamının boyu ise 2 metre 51 santimetredir.

Dünyanın En Uzun Adamı

Benzer konular

Yeliz

Üye
Maşallah adamın boyu 2 katlı bina gibi :rolleyes: ben yanında o cüce gibi dururdum kesin. Sevgilisi olacak kadın en az 2 metre olması gerekiyor. Diğer türlü kurtaracak gibi görünmüyor.:LOL: Ben şahsen sevgilimden 20 cm kısa olunca dert ediyorum bu adamla kendimi yan yana bile hayal etmek istemiyorum.

Maşallah adamın boyu 2 katlı bina gibi :rolleyes: ben yanında o cüce gibi dururdum kesin. Sevgilisi olacak kadın en az 2 metre olması gerekiyor. Diğer türlü kurtaracak gibi görünmüyor.:LOL: Ben şahsen sevgilimden 20 cm kısa olunca dert ediyorum bu adamla kendimi yan yana bile hayal etmek istemiyorum.
Bende kendimi şöyle bir hayal ettim de çok komik kalırdım yanında. Benim boyum 1.65 adam neredeyse benden aşırı farkla uzun. Gözlerine bakabilmem için merdiven dayayıp yukarı çıkmam gerekiyor. :ROFLMAO:

Elif Sema

Üye
Maşallah diyelim ama böyle de boy olmaz ki :) yemin ediyorum adam bir tokat geçirse Allah'ıma kavuşurum.