Ella Hapı Sonrası Kahverengi Leke

Mislinay

Üye
Merhaba,

Ben ilişkiden 4 saat sonra Ella kullandım 4 gün sonrada regl oldum az az oldum ilişkinin üzerinden 38 gün falan geçti regl oldum fakat yine de testte yapayım dedim çünkü az oldum negatif çıktı bugün karnım falan ağrıdı akşama doğru kahverengi leke geldi şuanda aynı az az leke var bu ilaçtan kaynaklı mı?

Şimdiden teşekkür ederim.

Benzer konular

Merhaba @Mislinay,

Öncelikle yan etkileri arasında şiddetli karın ağrıları, mide bulantısı ve baş dönmeleri sorunları yaşanabiliyor. Kahverengi lekelenme de eminim ilacın etkisinden kaynaklı meydana gelmiştir. Eğer lekelenme devam ederse en yakın sağlık kuruluşuna gitmeni tavsiye ederim. Fakat korkulacak bir sorunmuş gibi görünmüyor. Ella kullanımından sonra bol bol su tüketmeyi ihmal etmeyin.

Şimdiden geçmiş olsun canım.

Asya

Üye
Bence endişelenecek bir durum yok gibi görünüyor. Bu yaşanılan küçük çaplı şeylerin hapın yan etkileri olduğunu bilmelisin. Ella her ne kadar küçük görünse de etkileri düşünüldüğünden daha fazla diyebilirim. Elinizden geldiğince korunma yöntemini deneyin kesinlikle haplara başvurmayın.

Korkmayın hiç bir şey olmaz. Bende zamanında sizin yaşadıklarınızı yaşadım ama hiç bir olumsuzlukla karşı karşıya kalmadığımı söyleyebilirim.

Merhaba,

Ben ilişkiden 4 saat sonra Ella kullandım 4 gün sonrada regl oldum az az oldum ilişkinin üzerinden 38 gün falan geçti regl oldum fakat yine de testte yapayım dedim çünkü az oldum negatif çıktı bugün karnım falan ağrıdı akşama doğru kahverengi leke geldi şuanda aynı az az leke var bu ilaçtan kaynaklı mı?

Geçmiş olsun hiç bir fikrim yok doktora kontrolüne gitmeniz daha iyi olur. Kontroller sonucu kesin sonuca ulaşabilirsiniz.

Merhaba,

Doktor kontrolünün şart olduğunu söylemeliyim. Böyle durumlarda doğal yöntemlerle tedavi görmenizi kesinlikle tavsiye etmiyorum.