Ella Kaç Günde Kanama Yapar?

Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
36
Çözümler
2
Tepkime puanı
12
Puanları
0
Konum
İstanbul
Ella Kaç Günde Kanama Yapar?


Ella, son zamanların en çok tercih edilen doğum kontrol hapıdır. Bu ilaçla istenmeyen gebeliklerin önüne geçilir. Korunmasız ilişkiler sonrası kullanılan bu haplar her zaman kesin sonuçlar vermemektedir. Fakat her doğum kontrol hapında olduğu gibi bazen adet döngüsünde bozukluklar meydana getirebilir. Bu gibi nedenlerden dolayı da hiçbir doğum kontrol hapının uzun süreler kullanılması önerilmez. Ella doğum kontrol hapını kullandıktan kaç gün sonra adet olacağınızı merak ediyorsanız, bu döngü kişisel bir döngü olduğundan net bir tarih vermek zor olacaktır. Fakat Ella kullanımı sonrası adet düzensizliğiniz bir ay ya da birkaç ay boyunca sürecektir. Yani Ella’dan sonra regl olmazsanız hamile olduğunuz anlamına gelmeyebilir çünkü adet olmamanızın en büyük sebebi de Ella, ertesi gün hapıdır.

Ella'nın yan etkileri hakkında araştırma yaparak daha kesin sonuçlara ulaşmanız mümkündür. İnternet ortamında hap hakkında yapılan kullanıcı yorumları yukarıda yazılanları garanti altına almaya yetmektedir. İhtiyaç duyulmadıkça, çok riskli durumlar yaşanmadıkça kesinlikle Ella vb. hapların kullanımına başvurmayınız.

Ella’nın Yan Etkileri Nelerdir?​

En yaygın yan etkisi arasında adet döngüsünü bozmak gelir. Adet döngüsü bozulduğu için sizler de bu süreçte daha kaygılı, sinirli ve stresli olabilirsiniz. Adet döngüsüne olan olumsuz etkisi yanı sıra çoğu kişide karın ağrısı, baş dönmesi, şiddetli baş ağrısı, mide bulantısı, göğüslerde hassasiyet, mide bulantısı, kusma, halsizlik, ara ara meydana gelen az kanamalar gibi birçok yaygın yan etkisi bulunmaktadır. Bu yan etkiler ertesi gün hapı olan Ella’nın kullanımından sonraki 3 gün boyunca devam edilebilir. Eğer dayanılmayacak bir duruma gelirse en yakın sağlık kuruluşuna bu ilacı kullandıktan sonra bu belirtilerin oluştuğunun altını çizerek anlatın ve yardım isteyin.

Ella Hapını Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar​

Sayfada yer alan bilgiler tamamen araştırmaya dayalı kaynaklardan elde edilmiştir. Konuya ilişkin olan videoyu yazı devamında izleyerek konu hakkında aklınıza takılan yerleri uzmanından dinleyebilirsiniz.

 

Benzer konular

Gülçin

Üye
Katılım
4 May 2021
Mesajlar
25
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Ella beklenmedik anda kanama yapabiliyor. Genelde Ella kullanan kadınların birçoğu 12 saat içinde akıntı şeklinde kanama yaşadıklarını dile getirmiştir. Özellikle kahverengi şeklinde akıntının yaşandığı söylenmektedir. Bu yüzden kullanmadan önce bünyenizi iyi tanımanız gerekiyor. Adet düzenini bozduğu da söylentiler arasında yer almaktadır.
 
Üst