Emzirirken Göğüs Uçlarım Yara Oldu Ne Yapmalıyım?

Sibel

Üye
Katılım
24 Nis 2021
Mesajlar
17
Tepkime puanı
5
Puanları
1
Konum
İstanbul
Doğumdan hemen sonra bebeğe ilk olarak anne sütü verilmektedir. Çünkü yeni doğan bir bebek için anne sütünün önemi çok fazladır. Çoğu anne olan kadınlarda bazen süt kesilmedi yada hiç süt gelmemesi gibi sorunlar baş gösterebilmektedir. Fakat bu gibi durumların kesinlikle anne olan kadınları üzmemesi gerektiğini söylemeliyim. İlk başlarda her ne kadar sütten kesilme durumu yaşansa bile bir süre sonra yaşadığınız süt kesilme probleminden kurtulacağınızı söyleyebilirim. Bebek emzirme işlemi devamlılık isteyen ve aylarca sürebilecek bir durum olduğu da unutulmamalıdır. Genelde emzirme işlemi sonrası göğüs uçlarında yara ve morarmalar meydana gelmektedir. Annelerin şikayetçi olduğu bu konu hakkında birkaç bilgilendirme de bulunmak istediğim için bu konuyu ele almak istedim...

Emzirirken Göğüs Uçlarım Yara Oldu Ne Yapmalıyım? Sorusuna cevap arayan annelerin yazı devamına eklediğim videoyu izlemesini tavsiye ederim. Uzmanların yaptığı bilgilendirme amaçlı açıklamaları uygulamaya koyularak meme uçlarında meydana gelen emzirme sonrası yaralardan kurtulabilirsiniz.

 
Katılım
4 May 2021
Mesajlar
21
Tepkime puanı
7
Puanları
0
Konum
İstanbul
Eczanelerde satılan bazı kremler emzirme sonrası meydana gelen çatlamayı ve yara sorununu ortadan kaldırmaktadır. Fakat kullanılacak olan kremler gece yatmadan önce o bölgeye uygulanmalıdır. Emzirmeden önce kremli bölgenin iyi temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde emzirme esnasında çocuk ilaçlı meme ucuna temas edeceği için yan etkileri olabilir.

Çatlama durumuna karşı aşağıda adını verdiğim krem işinizi görecektir.

LANSINOH Göğüs Ucu Çatlak Kremi
 
Üst