En İyi 5 Kedi Maması

BETTY

Moderatör
Katılım
28 Nis 2021
Mesajlar
31
Tepkime puanı
7
Puanları
6
Konum
İzmir
En İyi 5 Kedi Maması


Evcil hayvanlarımız bizim evlatlarımız gibidir. Onların yaşamı bizim için çok önemlidir. Minik dostlarımızın da bizim gibi sağlıklı ve enerjik olabilmeleri için kullandıkları mamalar çok önemli. Eğer kedinizin bir yiyeceğe alerjisi varsa kesinlikle o mamayı kullanmamalısınız. Kedinizin sevdiği ve rahatsız olmadığı mamaları seçmelisiniz. Şimdi sizlere kedinize iyi gelecek mamaları tavsiye edeceğim ama öncelikle kedinizin kilosuna, cinsine, yaşına ve alerjisi olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir.

1. N&D​

En iyi mamalar arasında en başta gelen tabii ki de N&D markasıdır. Ürün tahıllı ve tahılsız olarak ikiye ayrılmıştır. %100 doğal ürünlerin kullanıldığı bir üründür.Yaş mama, kuru mama, yavru kedi maması, yetişkin kedi maması ve kısırlaştırılmış kedi maması olarak birçok çeşiti mevcuttur. Mamaların içinde GDO'lu ürün ve mısır yoktur. N&D ürünlerinde kılıçsız buğday, yulaf, yumru köklü sebzeler ve patates tercih ediyor.

2. Pro Plan​

Eğer mamaya çok fazla para vermek istemiyorsanız veya bütçeniz buna yeterli değilse, üst sınıf mamaların yanı sıra Pro Plan iyi bir tercihtir. Yetişkin, yavru ve kısırlaştırılmış kedilere özel tüm mamaları mevcuttur. Eğer kedinizin sindirim sorunu varsa bu markanın özel mamalarını kullanabilirsiniz. Pro Plan kuru mamaları tavuk, hindi eti, sığır eti, somon, sebze ve ördek eti olarak satışa sunulmuştur. Bu marka ürünü kullanarak hem bütçenize uygun hem de kedinize iyi gelebilecek bir mama seçmiş olursunuz.

3. Royal Canin​

Kedi besleyenlerin vazgeçilmez tercihi olan Royal Canin %100 doğal ve sağlıklı değildir. Fakat birçok markaya göre Royal Canin daha sağlıklıdır. Pro Plan gibi fiyatı uyugun olan bir markadır. Royal Canin orta sınıf mamalar arasında tercih edebileceğiniz en iyi mama olduğunu söyleyebilirim. Tavuklu, sebzeli, sığır etli ve tahılsız olarak çeşitleri mevcuttur.

4. Acana

İşte kediniz için en doğru kedi mamalarından birini size tanıtacağım. Mamanın en büyük özelliği ve diğer ürünlerden onu ayıran özellik günlük kullanılan ürünler içermesidir. Batı Kanada çiftliklerinde yetişen tavuk, ördek, balık ve hindi gibi hayvanlar mamanın içeriğinde kullanılmıştır. %100 doğal ve katıksız bir üründür. Fiyat olarak yüksek olsa da emin olunuz buna değecektir. Katkı maddesi olmadığı için minik dostunuzun sindirmesi daha kolay olcaktır. Ürünün içeriğinde GDO ve Ethoxyquin gibi zararlı içerikler yoktur. Karbonhidrat olarak düşük ve protein olarak zengin bir üründür.

5. Orijen​

Protein olarak yüksek olan bir üründe Orijendir. Acana gibi tesislerde özel olarak üretilen tavuk, balık, hindi, havuç, ıspanak gibi ürünleri içerisinde barındırmaktadır. %100 doğal ve katıksızdır. İçeriğinde GDO, tahıl ve karbonhidrat barındırmaz.
 

Benzer konular

Katılım
31 May 2021
Mesajlar
27
Çözümler
2
Tepkime puanı
5
Puanları
1
Konum
Sakarya
Yıllardır kedilerim için Royal Canin markalı mamaları kullanırım. Kedilerim beğenerek tüketiyorlar. Eğer alternatif daha uygun marka isterseniz Pro Plan ürünlerini deneyebilirsiniz.
 
Üst