En İyi İç Cephe Boya Markası Hangisidir?

En İyi İç Cephe Boya Markası Hangisidir?


Evler ve işyerleri gibi yaşam alanlarının daha güzel ve temiz görünmesini sağlamak için kaliteli boya seçimi yaparak badana yapmak gerekmektedir. Öyle ki kimileri bu tür işleri firmalara yaptırırken, kimileri de kendisi yapmayı tercih ediyor. Duvar boyası yapmak aslına bakıldığında ustalık gerektiren bir iştir. Bu nedenle boya ve boya rulosu seçerken çok dikkatli olunması şarttır. İç cephe boyaları bilindiği gibi kalitelerine göre sıralanır. Ayrıca tercih göre silinen ya da silinemeyen boyalardan da herhangi biri satın alınabilir. Bu noktada en önemli olan ise mekânın fiziksel yapısına göre renk seçimini en kaliteli firmalardan yapmaktır.

Marshall Boya​

Marshall hem iç cephe renkleriyle hem de dış cephe renkleriyle en çok tercih edilen, kaliteli boya markalarından biri olmuştur. Ayrıca ürünlerin son derece ekonomik olması da badana yapacaklar için çok büyük bir avantaj olacaktır. Marshall boya renk pigmentleri de oldukça yüksek seviyededir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Filli Boya​

Filli boya kaliteli ürünleriyle sektörde isminden sıkça söz ettiren markalardan biri olmuştur. Ayrıca markanın her bütçeye uygun ürün çeşitliliği de bulunmaktadır. Filli boya özellikle de açık renk boya yapacaklar için en iyi seçenek olabilir. Çünkü iç cephe için açık tonlarda renk seçeneği çok fazladır ve kaliteli boya yapma imkânı sunar.

Polisan Boya​

Boya sektörünün en iyi isimlerden biri de Polisan markasıdır. Polisan zengin bir kataloğa sahiptir. Ayrıca markanın boyaları da tatmin edici renk pigmentine sahiptir. Polisan özellikle de silinebilir boyalarıyla çok sevilen markalardan biridir. Ayrıca tavan boyalarının da çok kaliteli olduğu biliniyor.

Dyo Boya

Ülkemizde üretimi yapılan ve tamamen yerli üretim olan Dyo, sektörel anlamda en çok tercih edilen boya markalarından biridir. Dyo'nun kendi renk kataloğu bulunmaktadır, neredeyse tüm renk tonlarına sahip bir markadır. Anlaşmalı boya satıcılarından satın alacağınız Dyo'nun hazırlanışı da pratiktir. İç-Dış cephe olarak istediğiniz kategorideki boyayı satın alarak boyama işlemine gönül rahatlığıyla başlayabilirsiniz.

Juton Boya​

Ustaların tercih ettiği ve piyasada kısa sürede ses getiren bir marka haline gelen Juton, boya işlerinizde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde formüle edilmiştir. Özellikle villa ve yazlık yapılarda kullanılan Juton'nun tutuculuğu da çok başarılıdır. Kullanıcısı olan herkesin memnun kaldığı ve boya kalitesinin ne kadar iyi olduğu söylenilmektedir. Anlaşmalı nalburlardan veya ev dekorasyon malzemesi satışı yapan yerlerden markanın boyalarına ulaşabilirsiniz.

Peki, siz bugüne kadar kullandığınız hangi iç cephe boyasından memnun kaldınız? Listede yer alan markalar hakkındaki yorumlarınızı alt bölümden paylaşabilirsiniz.
 

AyDan

Üye
Katılım
5 Ara 2021
Mesajlar
19
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
adana
Piyasada bulunan onlarca marka artık üretim olarak neredeyse aynı şekilde üretiliyor. Ama yıllardır vazgeçmediğimiz tek marka Filli boya olmuştur. Hem kaliteli hemde kesin sonuca ulaştırıp insanı yormuyor.
 
Katılım
31 May 2021
Mesajlar
27
Çözümler
2
Tepkime puanı
5
Puanları
1
Konum
Sakarya
Juton markası güzel ama her yerde bulmak mümkün olmuyor. En güzel boya markalarına Koçtaş yapı marketlerinden ulaşabilirsiniz.
 
Katılım
4 May 2021
Mesajlar
22
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Konum
Ankara
Dyo der susarım. Kaliteli bir marka olmakla birlikte boyama sonrası iyi ki bu markayı tercih etmişim dedirtiyor. Marshall alternatifiniz olabilir ama Dyo markasını ev boyama konusunda tek geçerim.
 
Üst