En İyi İnternet Servis Sağlayıcısı Hangisidir?

En İyi İnternet Servis Sağlayıcısı Hangisidir?


Belirli bir miktardaki ücret karşılığında, bilgisayarlarda internet erişimini sağlayan kurumların genel adına internet servis sağlayıcısı adı verilmektedir. İnternet, günümüzde insanların sıkça kullandığı dijital bir ağ olmasının yanı sıra servis sağlayıcıları aracılığıyla kullanılır. Tek başına internet ve modem sahibi olmak internet kullanımı için yeterli olmaz. Bilgisayarları modemler aracılığıyla internete bağlayan sistemi kuran temel yapı internet servis sağlayıcılarıdır. Söz konusu yapıya sahip olabilmek içinse ilgili şirketlerden abonelik satın almak gerekecektir.

Turknet​

Turknet, ülkemizde faaliyet gösteren bir internet servis sağlayıcısıdır. Aynı zamanda telefon ve veri hizmetler de sunar. Evlerinde ve iş yerlerinde internet kullanmak isteyenler için oldukça ekonomik fiyat olanakları sunan Turknet, kaliteli alt yapısı ile de tercihler arasında yerini almıştır. Turknet internet sağlayıcının en önemli avantajı ise; uzun süre boyunca fiyat politikasında değişiklik yapmaması ve taahhüt verilmeden kullanılmasıdır. Firmanın tek eksik yanı müşteri hizmetlerine "Online Destek Paneli" üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Müşterilerine telefon üzerinden görüşmeli hizmet sunmamaktalar.

Türk Telekom​

Türk Telekom evde internet kampanyaları ile hem evlerde hem de iş yerlerinde sıkça tercih edilen internet sağlayıcılarından olmuştur. Türkiye'nin altyapı konusundaki çalışmaları sürdüren ve bağlantı teknolojisinin gelişmesinde öncülük yapan bu firma tercih edilebilir. Bu firmanın en önemli özelliği internet hızının çok iyi seviyelerde olmasıdır. Ayrıca altyapı olarak da en iyiler arasında bulunur. Türk Telekom evde internet için fiyatlar da oldukça ekonomiktir. Size uygun olan paketlerden birini seçerek en kısa sürede internet sahibi olabilirsiniz.

Turkcell Superonline​

Turkcell Süper Online kampanyası genellikle iş yerlerinde tercih ediliyor. Ancak son zamanlarda hem hızı hem ekonomik fiyatları hem de altı yapısı ile en iyi performansı sunmaya başlayan Turkcell, kendisine evlerde de geniş bir kullanım alanı elde etmiştir. Turkcell Super online zaman zaman düzenlediği kampanyalarla da müşterilerine avantajlar sunmaktadır.

Vodafone Evde İnternet​

ADSL tarifelerde en uygun kampanyaları sunan Vodafone, son yıllarda internet alanında da kendini geliştirerek yolunda emin adımlar atmaktadır. Ülke ekonomisine göre kampanyaları kullanıcılara sunması, kaliteli hizmet anlayışına sahip olması ve müşteri desteğini kusursuz vermeye çalışması Vodafone'nu tercih etmedeki en önemli faktörlerden olmuştur.

Millenicom​

Türkiye'de faaliyetlerine 2014 yılında başlayan merkezi Almanya'da bulunan firmadır. Diğer sağlayıcılar gibi bu firmada altyapı ve geliştirme konusunda gücünü Türk Telekom'dan almaktadır. Fiyat performans açısından ülkemizde oldukça beğenilerek tercih edilen firmalardan biridir.

D-SmartNet​

Ülkemizde son yılların en popüler internet hizmeti veren firmalarındandır. Demirören Holding tarafından yönetilen, merkezi İstanbul'da olan bu firma 2007 yılında hizmet kapılarını müşterilerine aralamıştır. Altyapı olarak Türk Telekom ve SuperOnline tarafından güç almaktadır.
 

Benzer konular

Katılım
8 Haz 2021
Mesajlar
18
Çözümler
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
İstanbul
Şu Türk Telekom altyapısını kullanıp gövde gösterisi yapan firmalardan hizmet almayın. Adamlar aynı şeyin laciverdini satarak prim kasıyorlar hizmet desen sıfır mecbur bırakılıyoruz. Türk Telekom’dan kurtulmadıkça hiç bir zaman hız konusunda istediğimizi alamayacağız. TurkNet bana göre diğer firmalardan bir tık önde gibi ama onların müşteri hizmetleri olmadığı için cazip gelmiyor. Yani bir sorun yaşasak muhatap bulabileceğimiz kimse yok!

Keşke her yerde KabloNet ya da UyduNet olsa da bu sorunlardan kurtulsak.
 

Betül

Üye
Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
16
Çözümler
3
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Konum
İstanbul
Son zamanlarda Turknet birçok internet firmasını solladı. Adamların tek eksiği anlık müşteri hizmetiyle sesli konuşamamak diyebilirim. Fakat diğer türlü yıllardır Turknet kullanıyorum ve hiç bir şekilde bağlantı problemi yaşamıyorum. Adamlar Türk Telekom altyapısını kullanıyorlar ama verilen müşteri yetkilerini iyi yönettikleri için hiç bir kopma ya da farklı durum meydana gelmiyor.
 

AyDan

Üye
Katılım
5 Ara 2021
Mesajlar
19
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
adana
Türk Telekom dışında hepsini deneme yanılma yöntemiyle kullanabilirsiniz. TurkNet bu konuda çok başarılı bir kurumdur. Uzun yıllardır TurkNet müşterisiyim ve çok memnun kaldığım servis sağlayıcısıdır.
 
Katılım
8 Haz 2021
Mesajlar
21
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Ankara
Bende TurkNet kullanan biriyim ve bugüne kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım. Fiyatı eskiye göre biraz artış gösterdi ama şu dönemde sorunsuz internet kullanmak isteyenlerin tercihi olabilir.
 
Katılım
15 Ocak 2022
Mesajlar
19
Çözümler
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
İstanbul
D-SmartNet pişmanlığınız olur! Hele ki taahhüt vermişseniz bir süre kurtulmanız mümkünde olmuyor. Kampanya dışı ücreti ödeyerek başka servis sağlayıcısına geçebiliyorsunuz. Müşteri hizmetleri tamamen insanlara çözüm odaklı değil, sorun odaklı yaklaşıyor.
 
Üst