En İyi Kore Dizileri

BETTY

Moderatör
en-iyi-kore-dizileri.jpg

Genelde boş zamanlarımda Kore dizilerini büyük keyifle izliyorum. Çünkü gerçekten dizileri ve filmleri çok başarılı şekilde yazılmış. Özellikle duygusal dizilerine bayılıyorum desem yeridir. Bende bugün forumdaki diğer kullanıcılarla izlediğim, izlerken beğendiğim dizilerin isimlerini paylaşmak istiyorum. Bana göre Kore aşığı olan herkesin izlemesi gereken 5 Kore dizisi sırasıyla şöyledir;

Playful Kiss (2010)​

Tür: Romantik Komedi
Başrol: Jung So-min , Kim Hyun-joong, Lee Tae-sung, Lee Si-young
Konusu: Tembel bir öğrenci olan Oh Ha-Ni okulun en başarılı öğrencisine aşıktır. Hem başarılı hem de popüler olan Baek-Seung-Jo kimseyle ilgilenmeyen biridir. Oh Ha-Ni bir gün aşkını itiraf etmek için mektup yazar fakat Baek-Seung-Jo onu herkesin içinde rezil eder. Bir gün Oh Ha-Ni'nin evi depremden dolayı yıkılır. Babasının en yakın arkadaşının evine taşınırlar. Babasının arkadaşının en büyük oğlu ise Baek-Seung-Jo'dur. Birbirlerinden ne kadar kaçsalar da bir şekilde karşı karşıya gelmişlerdir. Oh Ha-Ni'nin aşkı için verdiği çabaları Baek-Seung-Jo acaba fark edecek midir?

Boys Over Flowers (2009)​

Tür: Drama
Başrol: Ku Hye-sun, Lee Min-ho, Kim Hyun Joong, Kim Sang-bum, Kim Joon
Konusu: Geum Jan-di bir gün Shinwa Lisesine teslimat yapmaya gider ve orda bir öğrencinin hayatını kurtararır. Yaptığı kahramanlıktan dolayı burs kazanır. Okula geldiği günden beri okulun sahibinin oğlu ve arkadaşları tarafından eziyet görür. Ama o hiçbirine boyun eğmez. İlk başta Yoon Ji-hoo'dan hoşlanır. Okul sahibinin oğlu Jun-pyo Geum Jan-di'ye aşık olur ve onu kendine aşık etmeye çalışır. Geum Jan-di acaba kime aşık olacaktır?

The Legend Of The Blue Sea (2016)​

Tür: Romantik Komedi, Fantastik
Başrol: Jun Ji-hyun, Lee Min-ho
Konusu: Deniz kızı olan Sim Chung ile dolandırıcı olan Heo Joon Jae'nin karşılaşıp aşık olmasını anlatan bir dizidir. Karada yaşamaya uyum sağlamaya çalışan Sim Chung aşık olur. Deniz kızı olduğunu her ne kadar gizlemeye çalışsa da bir gün gerçekler ortaya çıkar. Dizi bir geçmiş bir de gelecek olarak karşımıza çıkıyor. Geçmiş dönemde birbirlerine aşık olan iki kişinin gelecek dönemde de birbirilerini bulmasıyla masalımsı bir aşk başlıyor.

The Heirs (2013)​

Tür: Komedi ve Dram
Başrol: Lee Min Ho, Park Shin He
Konusu: Dizi klasik olan zengin oğlan fakir kız konusunu ele alıyor. İmparatorluk varisi olan ama ailenin üvey evladı olduğu için dışlanan Kim Tan Amerika'da okumaya başlar. Cha Eun Sang ablası için amerikaya gider fakat ablasıyla kavga eder ve sokakta kalır. Kim Tan ona yardım eder ve aralarında aşk başlar. Bu aşkın içine aileler, arkadaşlar, zenginlik ve fakirlik girer. Bu iki aşık bu zorlukların üstesinden gelebilecekler mi?

Who Are You: School (2015)​

Tür: Gençlik Dizisi, Dram
Başrol: Kim So Hyun, Yook Seong Jae, Nam Joo Hyeok
Konusu: Eun Bi ve Eun Byul yetim ikiz kardeşlerdir. Eun Byul evlatlık verilmiştir ve Eun Bi ile ayrı kalmışlardır. Eun Bi okulda eziyet gören bir öğrencidir ve yaşadıklarına dayanamayıp denize atlar. Arkasından ikiz kardeşi Eun Byul da atlar ve onu kurtarıp hastaneye götürür. Hafızasını kaybeden Eun Bi ile yer değiştirir. Eun Bi artık ikiz kardeşinin yerine geçmiştir ve onun hayatını yaşamaya başlamıştır. Bir süre sonra hafızası yerine gelir ve kendini suçlu hissetmeye başlar.
İzlediğiniz ya da izleyeceğiniz diziler hakkındaki düşüncelerinizi ve görüşlerinizi yorum bölümünü kullanarak diğer izleyicilerle paylaşabilirsiniz. İyi seyirler diliyorum. :)