Soru En İyi Laptop Markası Hangisidir?

Gülçin

Üye
Eğitim hayatına devam ettiğim için kendime bir laptop almayı düşünüyorum. Fakat piyasaya bakıldığında laptop fiyatları ülkemizde almış başını gidiyor. Doların yükselmesi teknolojik aletlerde baya etkisini göstermiş durumda. Şahsen fiyatlar her ne kadar uçuk olsa da ben kaliteli ve kullanışlı bir dizüstü bilgisayar almayı istiyorum. Satın alacağım laptopun kullanış amacıma göre ihtiyaçlarımı karşılaması gerekiyor. Tavsiye ettiğiniz laptop markalarını rica etsem tarafımla paylaşır mısınız? Sizden gelecek tavsiyeler üzerine araştırmalarımı yapıp karar alacağım.

Araştırmalarıma göre en çok tavsiye edilen markalar;
  • Apple
  • Asus
  • Dell
  • Sony
  • Lenova
  • Toshiba
Sizce hangi markayı tercih etmeliyim? Daha önceden listede yer alan markanın bilgisayarını kullananlarınız oldu mu? Olduysa lütfen görüş ve düşüncelerinizi paylaşın. Şimdiden yardım için yorum yazacak olanlara teşekkürü borç bilirim.

Benzer konular

Uzun yıllar oldu Asus i7 işlemci laptop kullanıyorum ve bugüne kadar hiç bir sıkıntı çıkarmadı. Sadece bataryasının ömrü bittiği için fişten çekince bazen kapanıyor. Bu durumun yanı sıra Maşallahı var gerçekten 5. yıl olmasına rağmen bana mısın demiyor. Düşünürseniz "Asus" markası üzerinde yoğunlaşın derim. Diğer markalar hem gereksiz pahalı hem de özellikler bakımından bir süre sonra yetersiz kalabiliyor. Ama fiyat performans markası olarak Asus'tan vazgeçmem.

Kesinlikle Asus ya da Dell markalı bilgisayarları tercih edebilirsiniz. Önceleri Lenova ve Toshiba markalarının liderliği vardı. Ama şuan birçok marka gerçekten şaşırtır derecede cihazların üretimini yapıyor. Ülkemizde orta seviyede ürün alacak olanların tercihi bence de Asus markası olmalıdır. Diğerlerine göre Dell daha çok kurumsal markaların kullandığı marka haline geldi. Ama Asus'un ürettiği cihazlar kesinlikle kullanıcı dostu desem yeridir.

Son mesajlar