En İyi Uçuk Kremi Hangisi?

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
79
Çözümler
2
Tepkime puanı
28
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
En İyi Uçuk Kremi Hangisi?


Uçuk, genellikle stres altında olduğunuz da veya rüyanızda korktuktan sonra uyandığınızda dudağınızın kenarında çıkan bir çeşit yaradır. Bu hem konuşmanızda, yemek yemenizde zorluk çıkaracaktır hem de görüntüsü güzel olmadığı için rahatsız edecektir. Uçuk tedavisine başlamadan önce kesinlikle uçuğun çıktığı bölgeye dokunmamaya dikkat edin. Kuruyup kabuklanma durumunda bile cildinizde diğer yerlere sıçrama riski çok yüksektir. Dudakta çıkan uçukların bazı hastalıklarında habercisi olduğu unutulmamalıdır. Genelde kansızlık, demir ve çinko eksikliği gibi durumlar uçuğun sürekli çıkmasına neden olabilmektedir.

Uçuğunuzdan kurtulmak istiyorsanız önereceğimiz kremler sayesinde en kısa sürede bu rahatsız edici durumdan kurtulabilirsiniz. Önerilen en etkili uçuk kremleri ise sırasıyla şöyledir;

Vectavir: Eczanelerde rahatlıkla alıp kullanabileceğiniz bu kremin güncel fiyatı şu anda 38 TL’dir. Bu krem, en iyi uçuk kremi ve en çok kullanılan uçuk kremleri arasında başta yer almaktadır. İlk kullanımdan itibaren uçuktan kaynaklı meydana gelen kaşıntıyı ve sızlamayı hafiflettiği hissedilmektedir. Uçuğun büyüklüğüne göre devamlı uçuklu bölgeye sürülebilir. Düzenli kullanım sonucunda virüslü bölgenin yayılmasını engeller, büyümesini yavaşlatır.

ACYL Krem: En az Vectavir kadar etkili ve iyi olan bir diğer krem ise ACYL kremidir. Vectavir kadar yaygın kullanıma sahip bu kremi de tüm eczanelerde bulmanız mümkündür. Fiyatı ise oldukça uygun olan bu krem sayesinde kısa sürede sizi rahatsız eden uçuktan kurtulabilirsiniz. Güncel olarak 25 TL gibi bir fiyata satılmaktadır.

Zovirax: Etken maddesi diğer kremler gibi Asiklovir olan bu kreminde uçuklara karşı etkili olduğu söylenilebilir. Kullanıcıların yorumlarına göre Zovirax liste başında yazan Vectavir'den daha etkili olduğudur. Kısa sürede uçuklu bölgeden kurtulmaya yardımcı olacak bu kremi eczanelerden 24 TL gibi bir fiyata satın alabilirsiniz. Uçuğun büyüklüğüne göre kullanım miktarı değişiklik gösterebilir.

Asiviral: Piyasadaki Vectavir ve Zovirax markalı kremlere alternatif olarak satışı yapılan uçuk kremidir. Genelde aile hekimlerinin hastalarına reçete ettiği uçuk kremi olarak bilinmektedir. Eczanelerdeki güncel satış fiyatı 33 TL'dir.

Aklovir: Sayfada yer alan diğer uçuk kremleri kadar etkili olan Aklovir, kullanan kişiler tarafından beğenilen uçuk kremidir. Geliştirilmiş olan formül sayesinde uçuklardan kısa sürede sizi kurtaracaktır. Fiyat olarak uygun olan bu kreme 24 TL gibi bir rakam ödeyerek sahip olabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Uçuk Kremleri Hangileridir?​

Uçuk çıktıktan sonra hemen kendi kendine geçen bir yara değildir. Uçuğu doğal yöntemlerle bile çözmek isteseniz bir haftaya yayılan bir sürede iyileşecektir. Ancak bu kremler sayesinde birkaç günde uçuktan kurtulabilirsiniz. Bu kremlerden biri de Bepanthen kremidir. Bu uçuk kremi de en az ACYL ve Vectair kadar sevilen ve tercih edilen bir kremdir. Hemen hemen tüm eczanelerde bulabileceğiniz bu kremin fiyatı da 28 TL’dir. Bepanthen kreminin yanı sıra en çok tercih edilen bir diğer krem ise Herpcalir Jel’dir. Bütçenize uygun olan kremlerden birine sahip olarak tedaviyi kendi imkanlarınız doğrultusunda başlatabilirsiniz.

Uçuk İçin Doğal Çözümler Nelerdir?​

  • Süt: Uçukla mücadelede en iyi yardımcı ürün süttür. Faydalanacağınız süt sayesinde uçuğun meydana getirdiği sızlamadan kurtulabilir, uçuklu bölgenin hızlı şekilde iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz. Uçuğun üzerine bir pamuk yardımıyla sütü sürerek doğal tedaviyi uygulayın.
  • Siyah çay: Uçuktan kaynaklı meydana gelen kabarma ve sızlamayı kısa sürede kontrol altına alacaktır. Siyah çay poşetini uçuklu bölgenin üzerinde birkaç dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.
  • Sarımsak: Toplum olarak sarımsağın doğal mikrop öldürücü özelliğe sahip olduğunu biliyoruz. Uçuklarda da etkili olan sarımsağı uçuğun üzerinde bekletebilirsiniz. Uçuklu bölge iyileşene kadar günlük olarak tekrarlayabilirsiniz.
Yukarıda paylaşılan doğal yöntemlere başvurmadan önce uçuğun neden meydana geldiğini araştırmayı ihmal etmeyin. Uzman birine danışarak halk arasında kullanılan bu doğal yöntemleri denemeye koyulun.
 

Benzer konular

Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
36
Çözümler
2
Tepkime puanı
12
Puanları
0
Konum
İstanbul
Her yıl 1 defa uçuk sorunu yaşıyorum. Doktora gitmeme rağmen sadece ateşlenme ya da vücutta meydana gelen ağrının kusması sonucu böyle bir durumun yaşandığını söyledi. Sürekli uçuk sorununa karşın Vectavir kullanıyorum ve çok memnunum. Maksimum 12 saat içinde rahatsız edici uçuk sızlamasını kesiyor, uçuğu kökten kurutuyor. Eczaneler genelde Zovirax öneriyorlar ama ben kesinlikle Vectavir kullanın diyorum. Gün içerisinde 2-3 defa uçuğa sürmeniz yeterli olacaktır. Eğer uçuk iyileşmez ciltte çeşitli bölgelere sıçrarsa doktora gitmeniz tavsiyemdir.
 

Yeliz

Üye
Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
31
Çözümler
1
Tepkime puanı
7
Puanları
1
Konum
Mersin
Eskiden uçukların üzerine ruj sürülerek tedavi edilirdi. Şimdiler de ne hikmetse uçuk kremi beğenmiyoruz. Ama piyasanın en iyisi bence Asiviral diyebilirim. İlk sürmeden sonra inanılmaz şekilde uçuktan kaynaklı şişmeyi azaltıyor ve yanmayı yok ediyor. Gerçi hepsinin içeriği aynı olduğu için bütçenize uygun olanı alın kullanın.
 
Katılım
4 May 2021
Mesajlar
18
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Uçuk dedin mi Zovirax der geçerim. En etkili hızlı iyileşmeyi sağlayan kremler arasında yer almaktadır. Bende düzenli olarak her yıl uçuk çıktığı için tek kullandığım kremdir. Kullandıktan 24 saat sonra uçukta kuruma meydana geliyor.
 

Elif Sema

Üye
Katılım
31 Tem 2021
Mesajlar
13
Çözümler
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Dudaklarımız eskiden uçuklardı teyzem uçuklayan bölgeye sarımsak koymamızı söylerdi. Bazen sarımsaklı yönteme başvursak bile beklenilen sonucu alamazdık. Son yıllarda uçuklarla mücadele etmek için Aklovir kullanırım. Cildiye doktorumun tavsiyesi üzerine bu kremi kullanıp memnun kalmıştım.
 
Katılım
4 May 2021
Mesajlar
22
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Konum
Ankara
Dudaklardaki mikrobu öldürmenin en etkili yollarından biri şüphesiz bana göre uçuk kremi kullanmaktır. Doğallıktan yana olup sarımsak, soğan vb. mikrop öldüren şeylerin kullanılması etkili olmayacaktır. Çağımız gereği artık eski toprak insanların yaşam kültürüne sahip değiliz. Bence böylesi uçuk sorununa karşılık hem doktor kontrolüne gitmeli hem de eczanede satışı yapılan ürünlerden faydalanmalıdır.

ACYL Krem bana göre mikrobun temizlenmesinde etkilidir. Diğerlerini deneme şansım olmadığı için yorum yapmam istemedim.
 

Ayşegül

Üye
Katılım
8 Şub 2022
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
İstanbul
Zovirax'ın üzerine krem tanımıyorum. Kullandıktan sonra direk uçuğun şişliğini söndürüyor, uçuktan kaynaklı sulanmayı kurutuyor. Son olarak uçuğun çıkacağını anladığınızda kesinlikle o bölgeye buzla tampon yapın. Emin olun hem oluşumunu hem de uçuğun çıkmasına engelliyor. Kendim bizzat deneyip tecrübe edindiğim için sizlerle paylaşmak istedim.
 
Katılım
15 Ocak 2022
Mesajlar
19
Çözümler
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
İstanbul
Uçuk dedin mi Zovirax der geçerim. En etkili hızlı iyileşmeyi sağlayan kremler arasında yer almaktadır. Bende düzenli olarak her yıl uçuk çıktığı için tek kullandığım kremdir. Kullandıktan 24 saat sonra uçukta kuruma meydana geliyor.
Dediğiniz gibi etkisini kısa sürede gösteriyor. Şuan her eczanede bulunmasa da bulan herkesin memnun kalacağı bir ürün. Kullanmadan önce uçuğun neden meydana geldiğini araştırmayı ihmal etmeyin. Dudakta meydana gelen uçukların bazı hastalıkların habercisi olduğu gerçeği unutulmamalı!
 
Katılım
8 Şub 2022
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
Ankara
Jeomed Tto uçuk kremini kullanıp memnun kalacağınızdan şüpheniz olmasın. Eczanelerde bulamasanız da internet üzerinden araştırma yaparak satın alabilirsiniz. Az önce fiyat kontrolü yaptığımda Trendyol üzerinde 19 TL gibi bir rakama düşmüştü. Doğal bileşenlerden elde edildiği için dudak bölgesine herhangi bir yan etki yapmamaktadır. Çay ağacı içeriğine sahip bir üründür.
 
Katılım
8 Haz 2021
Mesajlar
21
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Ankara
Her yıl bende mevsim geçişlerinde uçukla mücadele etmek zorunda kalıyorum. Bağışıklık problemim olduğu için en küçük hastalıkta bile dudağımda uçuk çıkıyor. Bana yarayan en etkili uçuk kremi Vectavir'dir.
 
Üst