En Popüler Köpek Irkları Hangileridir?

Yeliz

Üye
Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
31
Çözümler
1
Tepkime puanı
7
Puanları
1
Konum
Mersin
En Popüler Köpek Irkları Hangileridir?


Dünya üzerindeki en sadık dost olarak bilinen köpeklerin birçok ırkı vardır. Bu köpek ırklarından evde beslenen ve oldukça popüler olan köpek cinsi Golden Retriever cinsidir. Bu köpekler oldukça sevimli ve hareketli köpeklerdir. Oyun köpeği de denebilir. Yaşları kaç olursa olsun oyun oynamayı çok severler. Çok akıllı, uysal, yalnız kalmayı sevmeyen ve insan canlısı köpeklerdir. Golden köpeklerden sonra ise en popüler ırk Labrodor Retriever cinsidir. Bu köpekler ise tıpkı Golden cinsi köpekler gibi hareket etmeyi sever ve oldukça itaatkârdır. Aile içerisinde beslenebilecek bir köpek ırkıdır. Su içmeyi çok severler, oyun oymayı çok severler ve çok zeki, sabırlı, sadık köpeklerdir. Bir diğer köpek ırkı ise Terrier’dir. Küçük ve sevimli oldukları için çok tercih edilirler. Çocuklarla araları çok iyidir fakat kendi seçtikleri çocuklarla araları iyidir. Eğer birini sevmezse agresifleşebilirler. Hareketli olmayı ve fare yakalamayı çok severler.

En Bilinen Köpek Cinsleri Hangileridir?​

En bilinen köpek cinslerinden biri de Pug cinsi köpekleridir. Tarihi olaylarda da yer aldığı için tüm dünyada bilinen ve tercih edilen bir köpek türüdür. Bu köpeklerin diğer ırklara göre farkı ise fazla havlamamalarıdır. Sahiplerinin sesine oldukça duyarlıdır. Uysal, diğer hayvanlar ve çocuklarla çok iyi anlaşan bir ırktır. Bir diğer cins ise Beagle cinsidir. Akıllı, enerjik ve cesurlardır. Tazı sınıfından bir köpektir.

Konu hakkındaki açıklamaları okuduktan sonra yazı devamına inerek dünyanın en tatlı köpek cinslerine ait görselleri inceleyebilirsiniz. Görseldeki köpeklere sahip olmadan önce bakımı konusunda detaylı araştırmalar yapmanız önerilir. Bakımları zor olan bu köpekler, ilgi ve gerektiği bakımı görmek isteyen cinslerdir.

Shih Tzu​

shih-tzu.jpgYorkshire Terrier​

yorkshire-terrier.jpgChihuahua (Şivava)​

chihuahua.jpgAmerikan Eskimo Köpeği​

amerikan-eskimo-kopegi.jpgPapillon​

papillon.jpgMalta Köpeği (Maltese Terrier)​

maltese-terrier.jpg
 

Benzer konular

Üst