Ertesi Gün Hapı Kullandım

Elif Sema

Üye
Merhabalar!

Geçen ay adet bitişimin üzerinden 2 gün sonra korunmasız ilişkiye girdim ve boşalma oldu maalesef. İlişki üzerinden 17-18 saat sonra Ella hapı içtim. Evliyim ama daha yeni henüz çocuk falan istemiyorum. Normalde adet dönüm düzensiz olur her ay gecikiyor 8-9 gün geç geliyor ama bu ay 26'sında olmam gerekirken 5 gün gecikti hamilelik riskim var mı? Bu arada adetim 4 gün falan sürüyor genelde bir de bende Ella hapı ara kanama yapmadı sadece aşırı akıntı ve karın şişliği yaptı akıntı yapmaması normal mi?

Konu hakkında geri dönüş yaparsanız sevinirim. Herkese iyi forumlar dilerim.

Benzer konular

Merhaba @Elif Sema,

Öncelikle tahlisiz olay için çok geçmiş olsun. Yaşadığın olayı zamanında ablamda yaşamıştı ve ne yazık ki hamile kalmıştı. Şuan 2 yaşında kız çocuğuna sahipler. Bazı ertesi günü haplar tamamen koruma sağlamayabilir. Adet sonrası korunmasız ilişkiye girmek bence doğru bir karar olmamış. Kontrolü elden bırakmadan şüphelendiğiniz an itibariyle idrar testi yaptırmanızı tavsiye ederim. Konuyu yakından takip edeceğim. Umarım korktuğunuz başınıza gelmez.

Korkmanızı gerektirecek bir durumla karşı karşıya değilsiniz. Erkenden Ella hapını kullanmanız korunma açısından etkili olacaktır. Yüzde 90 koruma gücüne sahip bu hap emin olun beklenmedik hamilelik durumuna karşı koruyacaktır. Benim başıma geldiği için biliyorum. :)

İmkanınız varsa kesinlikle değişik korunma yoluna başvurun. İlaçların yan etkilerini araştırdım da ne gibi yan etkileri olduğunu öğrenince gerçekten gözüm korktu. :)