Ertesi Gün Hapı Kullandım

Elif Sema

Üye
Katılım
31 Tem 2021
Mesajlar
13
Çözümler
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Merhabalar!

Geçen ay adet bitişimin üzerinden 2 gün sonra korunmasız ilişkiye girdim ve boşalma oldu maalesef. İlişki üzerinden 17-18 saat sonra Ella hapı içtim. Evliyim ama daha yeni henüz çocuk falan istemiyorum. Normalde adet dönüm düzensiz olur her ay gecikiyor 8-9 gün geç geliyor ama bu ay 26'sında olmam gerekirken 5 gün gecikti hamilelik riskim var mı? Bu arada adetim 4 gün falan sürüyor genelde bir de bende Ella hapı ara kanama yapmadı sadece aşırı akıntı ve karın şişliği yaptı akıntı yapmaması normal mi?

Konu hakkında geri dönüş yaparsanız sevinirim. Herkese iyi forumlar dilerim.
 

Benzer konular

Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
36
Çözümler
2
Tepkime puanı
12
Puanları
0
Konum
İstanbul
Merhaba @Elif Sema,

Öncelikle tahlisiz olay için çok geçmiş olsun. Yaşadığın olayı zamanında ablamda yaşamıştı ve ne yazık ki hamile kalmıştı. Şuan 2 yaşında kız çocuğuna sahipler. Bazı ertesi günü haplar tamamen koruma sağlamayabilir. Adet sonrası korunmasız ilişkiye girmek bence doğru bir karar olmamış. Kontrolü elden bırakmadan şüphelendiğiniz an itibariyle idrar testi yaptırmanızı tavsiye ederim. Konuyu yakından takip edeceğim. Umarım korktuğunuz başınıza gelmez.
 
Katılım
4 May 2021
Mesajlar
19
Tepkime puanı
5
Puanları
1
Konum
Mersin
Korkmanızı gerektirecek bir durumla karşı karşıya değilsiniz. Erkenden Ella hapını kullanmanız korunma açısından etkili olacaktır. Yüzde 90 koruma gücüne sahip bu hap emin olun beklenmedik hamilelik durumuna karşı koruyacaktır. Benim başıma geldiği için biliyorum. :)
 
Katılım
8 Haz 2021
Mesajlar
21
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Ankara
İmkanınız varsa kesinlikle değişik korunma yoluna başvurun. İlaçların yan etkilerini araştırdım da ne gibi yan etkileri olduğunu öğrenince gerçekten gözüm korktu. :)
 
Katılım
15 Ocak 2022
Mesajlar
19
Çözümler
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
İstanbul
Ertesi gün hapı kullanmak marifet değil tamamen pişmanlıktır. İlerleyen yıllarda ne demek istediğimi yaşadıkça öğreneceksiniz. ;)
 
Üst