Evdeki Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur?

Admin

Yönetici
Web sitesi
www.kadinasor.com
Evdeki Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur?

Hamam böcekleri zararları yönünden, insanları rahatsız etmektedirler. Çok kısa bir sürede evinizde üreyerek, içinden çıkılmaz bir hal alabilirler. Dip bölgelere bıraktıkları yumurtalarıyla evin her yerini istilâ edebilirler. Sizde evinizde bir tane hamam böceği görürseniz, arkasında onlarca hatta yüzlerce olabileceğini unutmayın. Peki, evinize gizlenen bu canlıları nasıl bulabilirsiniz? İşte yuvalarının olabileceği yerler;
  • Evinizde oluşan duvar çatlakları hamam böcekleri için ideal yuvalardır. Yumurtalarını bu çatlaklara bırakarak yaşamlarını sürdürebilirler
  • Genellikle evinizin en köşeleri, dip bölgeleri, bu böceklerin yuva yapabileceği alanlardır. Dikkatli bir şekilde evinizin her alanını kontrol etmelisiniz
  • Kapalı alanları sevdikleri için ışık onlar için korkutucudur. Rutubetli alanlar, kapı pervazları, süpürgelik kenarları, eski mobilyalar, mutfak tezgâhları kısacası evinizin her yerine yuva yapmış olabilirler. Bu yüzden evinizi dip bucak kontrol etmelisiniz.

Hamam Böceklerinin Bulunduğu Alanlar​

Hamam böceklerinin yuvaları aranırken, onların hangi mobilyaları sevdiği, nerelerde bulundukları hakkında araştırma yapılması gerekiyor. Onları yok etmek için öncelikle varlıklarını ispat etmek gerekmektedir. Peki, hamam böcekleri hangi alanları daha çok sever?
  • Karton kutulardan ve kâğıtlarla dolu alanlardan hoşlanırlar.
  • Çamaşır ve bulaşık makinesi giderlerinden, su borularından, ısıtıcı ve havalandırma giderlerinden evinize girerek burada üreyebilirler.
  • Sıcak alanları sevdikleri için fırın, buzdolabı gibi beyaz eşyaların yanlarında konumlanırlar.
  • Ahşap mobilyalar vazgeçilmezleridir.
  • Koltuk altları rutubetli alanlarda hızla çoğalma gösterebilirler.

Hamam Böceklerinden Kurtulmanın En Etkili Yolu​

Marketten alınan böcek ilaçları hamam böcekleri üzerinde düşünüldüğü kadar etkili değildir. İlaçlama yöntemi için profesyonel ilaçlama şirketlerinden yardım alınması doğru olur. Eğer her şeye rağmen ilaçlamayı kendim yapmak istiyorum diyorsanız eczanelerde ya da online alışveriş sitelerinde satışı yapılan jel hamam böceği ilaçlarından alabilirsiniz. Uygulaması kolay olan bu jel ilaçlar sayesinde kısa sürede hamam böceklerinin canını okuyabilirsiniz. Kullanımı kolay olan bu ilaçlama yöntemi sayesinde 6 ay boyunca hamam böceklerini evinizden temizleyebilirsiniz.

Yukarıda yazılan bölgelere aldığınız jel ilacı sıkarak birkaç gün bekleyin. Göreceksiniz ki kısa sürede evi istila eden hamam böceklerinden kurtulmuş olacaksınız. İlacı yiyen böcekler yuvada bulunan diğer böcekleri de öldürmede etkili olacaktır.

Benzer konular Forum Tarih
Admin Ev & Dekorasyon 1 115

Benzer konular

Söylediklerinizi denedim ve gerçekten nereden geldiklerini nokta atışı yağarak tespit ettim. Bilgileri paylaşan @Admin arkadaşa teşekkür ederiz. Banyodaki rutubetli duvardan çıktıklarını bulduk ve direk ilaçlama yaptık. Şuan evin çeşitli bölgelerinde olma durumuna karşılık böcekler için söylenilen jel ilaç siparişini verdim.

Arkadaşlar; Aslında gözler görülen bir kaçı ama yuvalarını bulduğunuzda hamam böceklerinden yüzlerce olduğunu gördüğünüzde şaşkınlık geçireceksiniz. Gerçekten böylesine faydalı bilgiyi paylaştığınız için sizde Allah razı olsun. :love:

Hamam böceklerinin kökünü kurutmak için gerçekten de söyledikleri gibi piyasada satılan jel kıvamında olan ilaçlardan alıp kullanın. Böceklerin bulunduğu noktalara sıkıldıktan 1 hafta sonra gözle görülür şekilde böcekler ortadan yok oluyor. Büyük ihtimaller zehirlendikleri için yuvalarında ölüyorlar. Yuvada öldükleri için zehirli ölen böcekleri diğerleri yiyor ve onlarda zehirlenip ölüyorlar.

Paylaşım için bende teşekkür ederim. Keşke herkes sizler gibi topluma faydalı bilgiler paylaşsalar.

Asya

Üye
Dediklerinizi denedikten sonra 1 tane bile hamam böceğiyle karşılaşmadım. Dediğiniz gibi marketten aldığımız sprey ilaçlama yöntemi bir işe yaramıyor. En kesin çözüm jel ilaçlama yöntemi oldu. Fakat bu jeller bir süreden sonra sıkılan yerden gidiyor mu yoksa biz mi temizlemememiz gerekiyor? Üstüne tekrardan sıkmamız falan gerekiyor mu?

Aldığımız jel üzerinde sorduğum sorulara cevap bulamadığım için bilgi sahibi arkadaşlardan yardım almak istiyorum.

Dediklerinizi denedikten sonra 1 tane bile hamam böceğiyle karşılaşmadım. Dediğiniz gibi marketten aldığımız sprey ilaçlama yöntemi bir işe yaramıyor. En kesin çözüm jel ilaçlama yöntemi oldu. Fakat bu jeller bir süreden sonra sıkılan yerden gidiyor mu yoksa biz mi temizlemememiz gerekiyor? Üstüne tekrardan sıkmamız falan gerekiyor mu?

Aldığımız jel üzerinde sorduğum sorulara cevap bulamadığım için bilgi sahibi arkadaşlardan yardım almak istiyorum.
Kullandığınız jel ilaçlar 6 ay gibi bir süre etkisini göstermektedir. Etkisini kaybettiği tarihe yakın yeniden ilaçlama yapmanız tavsiye edilmektedir. Çünkü bazı böcekler yuvada yumurta bıraktığı için birkaç ay sonra tekrardan böcekleri görmeniz mümkün olabiliyor.

Geçen yıl bizde evde türeyen böceklerden kurtulmak için yem almıştık. Bir süre etkisini gördük ama daha sonra ilaçlama firmasından yardım almıştık. Çünkü bazı böceklerin geliş yollarını tespit etmek düşünüldüğü kadar kolay değildir. Tesisat borularının içinden ya da banyodaki rutubetli fayans arkalarından gelebilmekteler. İlaçlama yapan yetkililerde bizim evde tespit ettikleri bölgelere jelimsi bir ilaç sürmüşlerdi. Şükürler olsun şuan 7-8 ay oldu hiç böcek denen bir şey yok!

Herkes anlatıldığı gibi böceklerin yerini bulma konusunda şanslı olmayabilir. Bence profesyonel kişilerden konu hakkında yardım almanızı öneririm. Günümüzde birçok insanın başvurduğu yöntemler herkeste işe yaramayabiliyor.

Jel kullanın lanet böceklerden direk kurtulursunuz. Diğer ilaçların hiç bir etkisi yok! Arkadaşların yazmış oldukları yorumlara katılıyorum. Genelde "Bayer Maxforce Platin Hamam Böceği Jeli" kullanmaktayım.