Evdeki Hamam Böceklerini Nasıl Yok Edebiliriz?

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
77
Tepkime puanı
27
Puanları
6
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
Evdeki Hamam Böceklerini Nasıl Yok Edebiliriz?


Hamam böcekleri evdeki eşyalarınıza ciddi zararlar verebilirler. Ev içinde üremeye başladıklarında önüne geçemezseniz ve eviniz bu böceklerin istilasına uğramış olur. İlaçlama yaptırmak çözüm olabilir ama ev yapımı doğal ilaçlarla da evinizden uzaklaşmalarını sağlayabilirsiniz. Genelde küçük sprey ilaçlar hamam böceklerinin kökünü kurutmakta etkili olmayabilir. Alanında uzman kadroya sahip ilaçlama şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Eğer evde ilaçlamayı kendiniz yapacaksanız jel kıvamında olan ilaçlar hamam böcekleri üzerinde daha etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir. İlaçlamanın yanı sıra doğal yöntemlerde hamam böceklerini evden uzaklaştırmaya yardımcı olmaktadır. Bu doğal yöntemler;
  • Hamam böcekleri defne yaprağının kokusundan hoşlanmazlar. Siz de evinizin köşelerine defne yapraklarını ufalayarak serpiştiriniz. Kokuya aldıkları anda uzaklaşmaya başlayacaklardır
  • 2 adet haşlanmış patates püresi, borik asit ve 2 yemek kaşığı şeker ile ev yapımı hamam böceği ilacı yapabilirsiniz. Bu yöntem çok etkilidir. Hamam böceklerinden tamamen kurtulmanızı sağlayacaktır.
  • Bir çay kaşığı karbonat ve 1 adet soğan yardımıyla hamam böceklerini evinizden uzaklaştırabilirsiniz. Bu karışımı kullanarak hamam böceklerinin evinizden zamanla uzaklaştığını fark edeceksiniz.
  • Bir başka yöntem ise, 4 su bardağı su, bir orta boy sarımsak, bir yemek kaşığı kırmızı biberle birlikte tüm malzemeleri öncelikle püre haline getirin ve kaynayan suyun içine atın ve soğuduktan sonra bir sprey şişesine koyarak hamam böceklerinin saklandığı alanlara püskürterek bu böceklerden kurtulabilirsiniz.

Hamam Böceği Eve Neden Gelir?​

Hamam böcekleri temel ihtiyaçlar için evlere girerler. Hemen hemen her şeyi yiyebilen bu canlılar, ölmüş hamam böceklerini bile yiyebilirler. Eviniz ne kadar temizse, hamam böceği o kadar barınamaz. Biriken çöpler, çürümüş yiyecekler, yerlere düşen ekmek kırıntıları aslında hamam böcekleri için birer davetiyedir. Evinizde bu gibi durumların olmaması halinde yine de evinize gelebilirler. Dışarıdan aldığınız bir eşyayla veya market poşetiyle evinize gelerek üreyebilirler. Günümüzde her neredeyse tüm evlerde görünen bu böcek türlerinin dışkıları insan sağlığına zarar verebilmektedir. Ciddi anlamda böceklerde çoğalma gördüyseniz kesinlikle en kısa sürede profesyonel ilaçlama şirketine ulaşın.

Yukarıda paylaşılan doğal yöntemlerin dışında sizin de daha önceden deneyip etkili olduğunu düşündüğünüz yöntemleri yorum bölümünde paylaşabilirsiniz. Böylece hamam böcekleri üzerinde yok etme çalışması yapan diğer kişilere yardımcı olmuş olursunuz. :)
 
Benzer konular Forum Tarih
Admin Ev & Dekorasyon 6 364

Benzer konular

Katılım
4 May 2021
Mesajlar
23
Tepkime puanı
7
Puanları
1
Genelde mutfaklarda ve banyo bölümlerinde dolaşmayı severler. Lavabo deliklerinden çıktığı için onları tespit edip kökünü kurutmanız mümkün olmayabilir. Zaten konu içerisinde de yazılmış, hamam böceklerine karşı en etkili yöntem jel kıvamındaki ilaçları gerekli bölgelere sürmektir.

Bayer 20 gr Maxforce Platin Hamam Böceği Jeli

Kökten çözüme ulaşmanıza yardımcı olacak ilaçlardan biridir. Ofis ortamında kullanıp deneyimlediğimiz için sizlerle paylaşmak istedim. Böceklerin çıkacağı yerleri düşünerek o bölgelere mercimek kadar sıkmanız yeterli olur. İlacı yiyen böceklerin yuvada bulunan diğer böcekleri de olumsuz yönde etkileyecektir.
 

Son mesajlar

Üst