Evli Erkek Karısını Neden Aldatır?

Katılım
4 May 2021
Mesajlar
19
Tepkime puanı
5
Puanları
1
Konum
Mersin
Evli Erkek Karısını Neden Aldatır?


Çoğu evliliğin bitiş neden aldatmadır ve günümüzde çok artmıştır. Evli olan erkeklerin, eşlerini aldatmasını birçok sebebi olabilir. Peki, bu sebepler nelerdir? Evlendikten sonra kadınların annelik yönleri baskın olabilmektedir. Anaç tavırların yüksek olması ve çocuğuna kendini adaması, kadınlık özelliklerini ihmal etmesine sebep olmaktadır. Bu durum ise, erkeklerin beklentilerini ve isteklerini karşılayamadığı durumlara yol açabilir ve erkekleri aldatmaya iter. Bir diğer sebep ise, evlilikteki şiddetli tartışmalıdır. Bu tartışmalar sonucu eşler birbirlerinden mesafeli durmaya başlayabilir ve erkekler öfke ve yalnızlık duygusuyla yeni arayışlara girebilir. Eğer bir erkeğin evliliğe ait yeterli olgunluğa ulaşamaması, aldatmasına sebep olabilir. Geçmişte yaptığı aldatma davranışlarını evlilikte de devam edebilen erkekler bulunmaktadır. Bu davranışı ikinci kez yapmak onlar için kolay bir yol olabilir. Erkektir yapar tarzı ile büyümüş olması ve aldatma ile ilgili ailesinde bir travmanın olması, evli erkekleri aldatmaya itebilmektedir.

Evli Erkeğin Aldatmasına Yol Açan Bazı Nedenler;​

 • Ekonomik sıkıntıya girmesi
 • Eşinin erkeğine bakımsız bir şekilde görünmesi
 • Aile içinde yaşanan bazı şiddetli geçimsizlik
 • Çocuğuna ve evine sahip çıkmakta güçlük çeken kadın
Yukarıda paylaşılan tüm bu nedenlerden dolayı erkeklerin aldatılması kaçınılmaz olabiliyor. Günümüzde birçok erkek bu gibi nedenlerin arkasına sığınarak eşlerini aldatmaya yönelik hamlelerde bulunabilmektedir.

Kocanızın Aldattığını Nasıl Anlarsınız?​

 • Kocanızın aldattığından şüpheleniyor ve bunu anlamak istiyorsanız, aldatıldığınıza dair işaretleri bu yazımızda açıklıyoruz.
 • Erkeklerin giysilerinde veya saçında başka bir kadın kokusu oluşu, aldatılma ihtimalinizi arttırabilmektedir.
 • Daha önce hiç bahsetmediği bir kadın arkasından sürekli bahsediyor olması
 • Eskisinden daha çok dış görünüşüne özen göstermesi ve aniden değişen parfüm tercihleri
 • Eşinizin çalışma saatlerinin birdenbire artması
 • Size eskisi kadar ilgi göstermemesi
 • Şüpheli davranışlar sergilediğini anladığınızda, sizi kıskançlıkla veya abartmakla suçlaması
 • Birdenbire ortaya çıkabilen hediyeler ve jestler
Yukarıda yazılanlardan herhangi birini yaşıyorsanız kocanızla konuşmayı deneyin. Hayatınızda alacağınız fevri kararlar beklenmedik kötü sonuçlara neden olabilir. Bu yüzden elinizden geldiğince yaşadığınız krizleri en iyi şekilde yönetmeye çalışın.
 

Benzer konular

Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
2
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
Muğla
Tamamen aç gözlülüğünden aldatmaktadır. Bu durumun başka bir açıklaması kabul bile edilemez. Bazı erkeklerin zihniyeti bozuk olduğu için doyumsuzluğu ileri seviyede yaşıyorlar. Durum böyle olunca gördükleri dişi sineklere bile yürüyorlar. Son zamanlarda sosyal medya uygulamalarının popüler olmasıyla birlikte evli kişilerin aldatması çok kolaylaştı. Önceden akıllı telefonlar diye bir şey yoktu aşklar emek istiyordu. Şimdi herkes birbirinin aşkı olmuş.

Bence evli olan çiftler sosyal medyadan uzak dursunlar. Daha geçen evli arkadaşımın biri gözümün önünde aldatıldığını öğrendi. İnsan olanda vicdan merhamet duygusu olacak yoksa zincire bağlasan aldatmak isteyen yine aldatıyor.
 

Elif Sema

Üye
Katılım
31 Tem 2021
Mesajlar
13
Çözümler
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Doyumsuz oldukları için aldatmak onlar için çocuk oyuncağı gibi bir şey diyebilirim. Allah yukardan kuluna ne çektirdiğini gördüğü için hesabını bu dünyada değil diğer tarafta verecekler. Aldatanlar gerçekten bence bu dünyada gün yüzü görmesinler. Aldatmak ve aldatılmak çok kötü bir duygudur.
 
Katılım
8 Haz 2021
Mesajlar
7
Tepkime puanı
2
Puanları
1
Konum
İstanbul
Dijital çağın kurbanı olan bir toplum olduğumuz için aldatmak artık sadece sanal alemde yer almaya bakıyor diyebilirim. İnsanlar istedikleri kişilerle iletişimi arka planda kurup iş yürütüyorlar. Benim ablamda eniştem tarafından çok kez aldatıldı, fakat çocukları olduğu için bırakıp gidemedi.
 
Üst