Evli Kadın Kocasını Neden Aldatır?

Katılım
4 May 2021
Mesajlar
19
Tepkime puanı
5
Puanları
1
Konum
Mersin
Evli Kadın Kocasını Neden Aldatır?


Günümüzde artık kadınlar arasında da evlilik birliğini sarsmaya neden olan ihanetin arttığını duymaktayız. Hatta bu durum neredeyse erkeklerle aynı seviyeye gelmiş durumdadır. Peki, evli kadınlar, kocalarını neden aldatmaktadır? Bunun birçok sebebi olabilir. Bir evlilikte huzursuzluklar çok fazlasıyla yaşanıyorsa, kocasıyla çok sık tartışmalar yaşıyor ve kocasından psikolojik ve fiziksel şiddet görüyorsa, cinsel uyuşmazlıklar oluyorsa kadınlar, kocalarını aldatma davranışında bulunabilirler. Bunu sebebi genellikle bu şekildedir. Eşlerinin evlilikte kadına ilgi göstermeyerek, değersiz hissettirmesi onu yanlış yollara itebilmektedir. Erkekler de evliliğin getirdiği rahatlık duygusuyla, nasılsa kadının gidemeyeceğini düşünmesi, kadının kimliğini yok saymasına sebep olabiliyor. Kadınlar ise bu sebeplerden ötürü boşanmak yerine, aldatmak gibi yanlış bir yolu tercih edebiliyorlar.

Baskı Altında Olan Kadınlar Aldatır Mı?​

Genellikle aldatma davranışında bulunan kadınlar, baskı altında olanlardır. Bu kesimin daha fazla aldattığı bilinmektedir. Kadınlar eşlerini aldattıklarında çok büyük risk almaktadırlar. Bu riski, eşleri tarafından veya çevresindeki başka insanlar tarafından baskı altında oldukları için almaktadırlar. Her hareketinin yanlış olduğunu ve günah olduğunu söyleyerek, hareketlerinin kısıtlanması veya el alem ne der? diye davranışlarının sorgulanması, kadınları evlilikte boğabilir ve kötü davranışlar sergilemesine neden olabilir. İşte bu noktada kadınlar, içindeki duygusal boşluğu doldurmak için başka erkeklere âşık olabilmektedirler. Hatta o erkeğin peşinden ailesini bırakıp gidebilmektedirler. Kadınların çok baskı altında olması, kocalarını aldatmaya sebep olan nedenler bir tanesidir.

Evli Kadının Kocasını Aldatma Nedenleri;​

  • Ten uyumunun olmaması
  • Cinsellik esnasında kadını mutlu edememe
  • Sosyal medya hesaplarının akıl karıştırması
  • Maddiyat anlamında erkeğin yetersiz olması
  • Kadının ihtiyaçlarının karşılanmaması
  • Kocasının eşine karşı ilgisiz olması
Tüm bu nedenlerden dolayı evli kadınların erkeklerini aldatmaya yöneldiği söylenilmektedir. Fakat günümüz teknolojisinden dolayı herkes istediği kişiye kolay yollardan ulaşabilmektedir. Sizler ilişkiniz ve evliliğiniz boyunca sosyal hayatı kontrolü elden bırakmadan yaşamaya özen gösterin. Aksi takdirde bazı ihanet durumları söz konusunu yaşamanız kaçınılmaz olabilir.

Peki, sizce evli kadınlar neden kocalarını aldatıyor?

Sorunun cevabını yorum bölümünü kullanarak paylaşabilirsiniz. Bakalım yazılanların dışında sizlerin eklemek istedikleri neler olacak.

Hepimiz için, mutluluğun, sevginin, saygının ve anlayışın eksik olmadığı bir hayat diliyorum. :)
 

Benzer konular

Kumsal

Üye
Katılım
4 May 2021
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yazdıklarınızın birçoğunda hemfikir sahibiyiz. Ama gelin görün ki günümüzde sosyal medya uygulamalarının çoğalması evli kadınların eşlerini aldatmasına yol açmaktadır. Dijital çağın esiri olan bu toplumun bence bir an önce aldatmaya teşvik edici uygulamalardan uzak durması gerekiyor. Evliler özellikle bekar olanlarla takılıyor. Hatta parası yüzünden yaşça küçük kişilerle takıldıkları da göz ardı edilemez.

Bence hiçbir insan aldatılmayı hak etmiyor. Her ne olursa olsun unutulmamalı ki; Allah aldatanı bu dünyada olmasa da diğer tarafta gerektiği şekilde cezalandıracaktır. İhanetin bedeli ya da affı yoktur. Bu yüzden bence aldatmaya yönelmek bile en büyük suçların başında geliyor.
 
Üst