Facebook Hesap Dondurma

Katılım
4 May 2021
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
İstanbul
Facebook Hesap Dondurma


Daha önceli açmış olduğunuz fakat artık aktif olarak kullanmak istemediğiniz Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine dondurabilirsiniz. Dondurma işlemi sayesinde tekrar açmak isterseniz hesabınız aktifleşecek ve kaldığı yerden devam edecektir. Ayrıca hesabı dondurduğunuz sırada fotoğraflarınız, videolarınız, gönderileriniz gizlense de Messenger mesajlaşma yine de aktif kalacaktır. Facebook hesabınızı dondurmak için telefon numaranız ya da e-posta adresiniz ve şifreniz ile profilinize giriş yapmanız gerekmektedir. Açılan ekran için aşağıdaki adımları sırasıyla izleyin;
  • Profilinize giriş yaptıktan sonra ekranda sağ üst köşede bulunan alt alta duran üç çizgiye dokunun.
  • Dokunduğunuzda açılan sayfanın en altında ayarlar ve gizlilik butonu olacaktır. O butona tıklayın.
  • Butona tıkladığınızda açılan menüden ayarlar butonunu seçin.
  • Sonrasında açılan sayfada altlara inerek hesap sahipliği ve kontrolü yazılı olan seçeneği seçin. Bu seçeneği seçtiğinizde yeni bir sekme açılacaktır.
  • Sekmede ise orta sırada dondurma ve silme butonu bulunacaktır. Bu butona tıklayarak hesabı dondur seçeneğini işaretleyin ve onaylayın.
  • Ardından açılan sayfada şifrenizi girerek dondurma işlemini başarıyla tamamlamış olursunuz.

Facebook Dondurulan Hesap Tekrar Aktifleşir Mi?​

Facebook hesabınızı silmeyip, dondurmuşsanız tekrardan bu hesabı kullanabilirsiniz. Bu hesabınızı aktifleştirmek için Facebook web sayfasına girin. Ardından kullanıcı bilgilerinin girildiği kutucuklara e- posta veya telefon numaranızı yazın ve şifrenizi girin. Bu bilgileri girdikten sonra giriş yap butonuna tıklarsanız hesabınız kaldığı yerden aktifleşecektir. Gönderileriz, fotoğraflarınız, videolarınız yeniden görünecektir. Tekrardan hesaba aktif ederken herhangi bir hatayla karşılaşırsanız Facebook menüsünde yer alan yardım menüsünü inceleyebilirsiniz.
 

Benzer konular

Üst