Facebook'a Giriş Yap veya Kaydol

Facebook'a Giriş Yap veya Kaydol


Facebook uzun süredir popülerliğini koruyan büyük bir sosyal medya ağıdır. Günümüzde hemen her yaş grubundan insanın aktif olarak kullanmış olduğu ağa üye olmak içinse bazı gerekli adımların başarıyla izlenmesi gerekiyor. Facebook’a giriş yapmak aslına bakıldığında son derece basittir. Arama motorlarına sosyal ağın ismini yazıp ilgili sayfaya giriş yaptıktan sonra; üyelik alanlar kullanıcı adı ve paralarını girerek ağda başarılı bir şekilde aktif olabilmektedirler. Aynı şekilde telefonlarda da Facebook uygulaması indirildikten sonra aynı adımlar takip edilmelidir.

Facebook’a Nasıl Kayıt Olunur?​

Facebook’a kaydolmak için öncelikle akıllı telefonlarda uygulama indirilmelidir. Eğer kayıt bilgisayarlarla yapılacaksa da arama motorlarından "Facebook" araması yaparak Facebook'un web sitesi adresine giriş yapılmalıdır. Açılan sayfada yeni hesap aç sekmesi yer almaktadır. İlgili sekmeye tıkladıktan sonra izlemeni gereken adımlar şu şekilde olacaktır;
  • Hesap aç butonuna tıklandıktan sonra kullanıcıların önüne bir form gelecektir.
  • Formda sizlerden talep edilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.
  • Kayıtta en önemli husus olan e posta adresi ve telefon numarasıdır.
  • Bilgilerin girişinden sonra kaydol butonuna tıklanarak, üyelik işlemini tamamlanmalıdır.
Facebook kullanıcılarına telefon ya da e posta kullanma seçeneğini tercih etmeleri için fırsat tanır. Numarasını vermek istemeyen kullanıcıların Hotmail ya da Gmail uzantılı e posta adreslerini kullanarak da üyelik almaları mümkündür. Ancak işlemlerin tamamlanmasından sonra hem hesabı aktif olarak kullanabilmek için hem de hesap güvenliği için mutlaka hesap doğrulaması işleminin yapılmasına özen gösterilmelidir.
 
Benzer konular Forum Tarih
Admin Tatil 1 259

Benzer konular

Üst