Gelin Makyajını Kendi Yapacak Olanlar

Düğünde göz alıcı bir gelin olmak için harika ve bir o kadar kusursuz bir makyaja sahip olmak gerekir. Hayalini kurduğun gelinliği giydin, saçları istediğin gibi yaptırdın şimdi en önemlisi doğru makyaj stilinin yüze uygulamasına geldi. Bunun için profesyonel bir make up artistinden yardım alman gerekebilir. Fakat bunun için imkanınız yok ise kendi makyaj tekniklerinizi kullanarak da gelin makyajınızı yapabilirsiniz. Makyajı yüz anatomisine göre yapmaya dikkat etmeniz gerektiğini de unutmayın. Hangi makyaj tekniklerinin sizi tamamlayacağına doğru karar vermeniz gerekiyor.

Kendi gelin makyajını yapacak olanlar için yazı devamına eklemiş olduğum videoyu izleyebilirsiniz. Birazdan izleyeceğiniz videoda kendi gelin makyajınızı en püf noktasına kadar öğrenip yapmaya koyulabilirsiniz. Genç YouTuber arkadaşımız Melis Deniz, YouTube'da paylaştığı bir videosunda kendi gelin makyajını yapmak isteyenler için güzel bir paylaşımda bulunmuş.

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?​

Yukarıdaki videoya alternatif olarak aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz.

Bence 1. videodaki makyaj stili daha güzel olmuş. Hem abartılı değil hem de maliyetsiz oluşu güzel olmuş. Sonuçta malum ülke ekonomisi herkesin hayal ettiği düğünü yaşamasına müsaade etmiyor. :)

Ülkemizde gelin olacak kızlar genelde gösterişi sevdiği için böyle kendi makyajlarıyla uğraşacağını sanmıyorum. Önceden evlilik dediğin şeyler sevda için aşk için yapılırdı şimdilerde ise gösteriş yapmak için yapılıyor. Gidiyorlar bir topuza onca para bayılıyorlar. Zaten bizim ülkedeki kuaförlerde fırsatçı olduğu için hep aynı modeli yapıp gönderiyorlar. Yurtdışında evlenecek kadınlar makyajlarını kendileri yapıyor.

Bana göre de birinci videodaki yöntem daha güzel ama ben evlensem zerre kendim yapmam. :LOL: Evleneceğim adam ne güne duruyor.

Son mesajlar