Genital Bölge Estetiği

BETTY

Moderatör
Katılım
28 Nis 2021
Mesajlar
31
Tepkime puanı
7
Puanları
6
Konum
İzmir
Genital Bölge Estetiği


Genital Bölge Estetiği​

Birçok estetik ameliyatının olduğunu biliyoruz. Burun, meme, popo, yüz estetiklerinin yanı sıra son zamanlarda popüler olan bir estetikte Genital Bölge Estetiğidir. Genital estetik kadınlar için çok merak edilen ve yaptırılmak istenen bir operasyon olsa da utanma duygusu yüzünden kadınların yapmaya cesaret edemedikleri bir estetik olmuştur. Fakat bu utanma duygusundan vazgeçmek için bir plastik cerraha başvurmak gerekmektedir. Yapılan muayene sonrası hastanın şikayetlerine göre estetik operasyon gerçekleştirilmelidir. Genital estetik sonrası hastanın kendine ve partnerine karşı özgüveni daha fazla artacaktır.

Genital bölge estetiği, hem estetik hem sağlık hem de cinsel hazzı arttırmak için uygulanmaktadır. Güzellik kavramı kadınlar için ön planda olmaktadır. Bu yüzden doğum sonrası oluşan deforme sonucu kadınlar bu estetik operasyonunu tercih etmektedirler.

Kadınların En Çok Tercih Ettikleri Genital Estetik Ameliyatları

Dünya genelinde kadınlar tarafından en çok tercih edilen genital estetikler sırasıyla şöyledir;

Labioplasti (Genital Bölge Dudak Estetiği)​

Labioplasti, kadınların cinsel organının hem iç dudak kısmı hem de dış dudak kısmının doğuştan veya doğum sonrası oluşan sarkmayı düzeltmek için yapılan ameliyattır. Kadınlar da bu sarkma rahatsız edici bir duruma gelebilir. Bikini, mayo, dar pantolon ve tayt giydiklerinde genital bölgelerinin şiş durması rahatsızlık verebilir. Labioplasti ameliyatında sarkık, kalın, kırışık ve uzun olan dudaklar düzeltilmektedir. Bu ameliyat sonrası daha estetik ve daha güzel görünüm elde edilir.
 • Bu durum genetik olabilir. Zayıf kişiler de veya aşırı kilo vermiş kişiler de görülebilir. Doğum sonrası da oluşabilecek bir durumdur.
 • Bu ameliyatı olmak için en az 16 yaşında olmak gerekmektedir. 18 yaşını doldurmamış bireylere aile izni ile ameliyat uygulanmaktadır.
 • Bu ameliyatı bakireler de yaptırabilir. İç dudak ve dış dudak kısmı ameliyat edileceğinden kızlık zarına zarar verilmemektedir.

Vajinoplasti (Vajina Daraltma Ameliyatı)​

Vajina kaslarının genişlemesi durumunda cinsel ilişkiden haz alamama, vajinadan ses gelmesi rahatsızlık verebilir. Bu estetik lazer ile yapılabilir. Yapılan doğumlar sonrası vajina genişlemesi meydana gelmektedir. Gelişmeden kaynaklı cinsel istek her iki tarafta da azalmaktadır. Kadınlar bu durumdan kendilerini kötü hissettikleri için bu estetik operasyona ihtiyaç duyarlar.
 • 30-45 dakika arası süren bir işlemdir.
 • Ameliyat olunduğu gün hastaneden çıkılabilir.
 • 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulması gerekmektedir.
 • Doktorun verdiği kremler kullanılmalıdır.
 • Tuvalet temizliğine özen gösterilmesi gerekmektedir.

Perineoplasti (Perine Bölgesinin Düzeltilmesi)​

Perine bölgesi doğum sırasında yapılan dikiş zamanla iyileşmeyebilir. Perineoplasti ameliyatında doğum sırasında yapılan dikişler ve cilt fazlalıkları alınır. Perineoplasti genellikle vajinoplasti ameliyatıyla birlikte yapılır. Bu ameliyatta dikiş izleri, dudak kırışıklıkları ve vajina sıkılaştırılması hedeflenir.
 • 1 saatten fazla süren bir ameliyattır.
 • Ameliyat sonrası 2-3 gün ağrı hissedilebilir.
 • Sızıntı şeklinde kanamalar normaldir.
 • Yaklaşık 1 hafta sonra günlük hayata dönülebilir.

Klitoral Hudoplasti (Klitoris Tümsekciğinin İnceltilmesi)​

Klitoris, cinsel hazzı ve orgazmı sağlayan önemli bir organdır. Klitoral Hudoplasti sarkık, kırışık ve kabarık olan deri kalıntılarının düzeltilmesiyle oluşan bir cerrahi operasyondur. Bu ameliyatta klitoris bölgesi dış genital bölge ile uyumlu hale getirilir ve daha güzel bir görünüme sahip olunur. Klitoris bölgesindeki doku fazlalığı alınarak daha az görünmesi sağlanır. Klitoris estetiği yapılırken aynı zaman da Labioplasti ameliyatı da yapılmalıdır. Yapılmama gibi bir durum da genital bölge de çıkıntılı bir görünüm oluşacağından kişinin memnun kalamayacağı bir estetik operasyon olacaktır. Bu yüzden bu iki ameliyat birlikte yapılmalıdır.
 • 1 saat süren bir ameliyattır.
 • İyileşme süresi 15 gündür.
 • Ameliyat sonrası 3 gün boyunca günde 5 defa buz koyulması önerilir.
 • 1 ay boyunca cinsel ilişkiden uzak durulması gerekmektedir.
 
Benzer konular Forum Tarih
D Cilt Sorunları 2 887

Benzer konular

Katılım
4 May 2021
Mesajlar
22
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Konum
Ankara
Son yılların en sıklıkla tercih edilen estetik operasyonlarının başında geliyor. Fakat doğru birine yaptırmak gerekiyor. Benim arkadaşım görüntüsü için bu operasyonu geçirdi ama istediği estetik görüntüye ulaşamadı. Alanında uzman kişilerle bu estetiğe girmeniz tavsiye ediliyor.
 
Üst