Google'ın Kurucusu Kimdir?

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
79
Çözümler
2
Tepkime puanı
28
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
Google'ın Kurucusu Kimdir?


Google; dünyanın dört bir yanında aktif olarak kullanılan popüler bir arama motorudur. Şirketin dünya genelindeki veri merkezlerinde bir milyondan fazla sunucu çalışıyor. Kurulduğu günden bu yana hızla büyüyen şirket, iyi bir tarayıcı olmasının yanı sıra satın almalar ve ortaklıklar zincirinin de meydana gelmesine katkı sunmaktadır. Google’ın en önemli geliri ise Adwords programı aracılığıyla reklamlardan elde ettiği kârdır. Ayrıca şirketin, Google Buzz, Google Plus ve Orkut gibi sosyal ağ araçlarıyla, Gmail servisi gibi çevriminde verimlilik yazılımları da sunar. Son dönemde geliştirilmiş olan Google Chrome ise, bir fotoğraf görüntüleme ve düzenleme yazılımı olan Picasa’ya ek olarak, mesajlaşma uygulaması olarak Google Talk’ı sunar. Google şirketi Larry Page ve Sergey Brin tarafından kurulmuştur.

Google Kurucuları


Google Kimler Tarafından İcat Edildi?​

Amerika Birleşik Devletleri kökenli Google şirketinin Larry Page ve Sergey Brin tarafından kurulduğu biliniyor. Larry Page ve Sergey Brin şirketi kurdukları esnada Stanford Üniversitesi’nde okuyan iki doktora öğrencisidir. Birçok teknoloji alanında da Google Guys olarak bilinmektedirler. İkili projesini ilk olarak bir araştırma ile başlatmıştır. Bu projeye göre geleneksel olan arama motorlarındaki aramalar neticesinde, aranan terimlerin sayfalarda kaç defa görüldüğü mantığı sırlanmıştır. Buna bağlı olarak da yeni bir sistem kuramı geliştirilmiştir. Daha sonraki dönemde ise Larry Page ve Sergey Brin şirketlerini Sundar Pichai’ye devretmiştir.

Google Nerede Kuruldu?​

Google, 4 Eylül 1998 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde kurulmuş bir şirkettir. Günümüzde de şirketin genel merkezi Mountain Wiew Kaliforniya’da yer almaktadır. Anonim ve çok uluslu bir şirkettir. İnternet tabanlı hizmet vererek, ürünler geliştirir.

Dünyanın en çok tercih ettiği arama motoru Google'ı var eden ikili hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.
 
Üst