Göz Kapağı Estetiği

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
79
Çözümler
2
Tepkime puanı
28
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
Göz Kapağı Estetiği


Göz kapağı estetiği tıptaki ismi ile blefaroplasti olarak tanımlanmaktadır. Alt ve üst göz kapaklarının her ikisi için de uygulanabilen bu işlem, sorunlu bölgedeki sarkmış derinin ya da kas dokusunun çıkarılarak, göz çevresindeki dokuların gerilmesiyle tamamlanır. Cerrahi bir işlem olan göz kapağı estetiğinin mutlaka plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılması gerekir. İşlem sonunda hastalar, daha sağlıklı bir göz yapısına sahip olurken, daha genç bir görünüm de elde edebilmektedirler. Peki göz kapağı estetiği nasıl yapılır? Göz kapağı estetiği kimlere yapılır ve nerede yapılması gerekir? Göz kapağı estetiği riskleri nelerdir? İşlemler kalıcı mı?

Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılır?​

Göz kapağı estetiği genellikle 35 yaş ve üzerindeki kişilere uygulanmaktadır. Çünkü bu yaşlardan itibaren göz kapaklarında ciddi oranda yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Göz kapağında sarkıklık medyana gelen ve görmeyi engelleyecek kadar ciddi deri problemi olan hemen herkes göz kapağı estetiği yaptırmak için uygun kişilerdir. Bunun dışında daha estetik bir görünüm elde etmek için yapılacak işlemlere de doktorlar karar vermektedir.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?​

Göz kapağı estetiği alt ve üst kapak olmak üzere 2 farklı alana yapılır. Üst göz kapağı estetiği, kapak düşüklüğü nedeniyle yapılacaksa, fazla deri ve kas dokusu cerrahi yöntemlerle çıkarılarak alınarak işlem tamamlanır. Ameliyat izi kalmaması için kesiler katlanma çizgisinden atılır ve işlemler bittiğinde çok daha estetik bir görünüm elde edilir. Alt göz kapağı estetiği ise yine aynı tekniklerle uygulanmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Riskleri Nelerdir?​

Göz kapağı estetiği cerrahi bir işlem olduğundan bazı riskler de söz konusudur. Olası riskleri ortadan kaldırmak adına ameliyat öncesinde hekimlerin yapmış olduğu tüm uyarıların dikkate alınarak uygulanması gerekir. Ameliyat esnasında fazla deri alındığından kanama riski oldukça yüksektir. Bu riski en aza indirmek için işlemlerden en az 15 gün önce aspirin ve antibiyotik kullanımı durdurulmalıdır. Ayrıca sigara ve diğer tütün ürünlerinden de belli bir süre boyunca uzak durulması şarttır.
 

Benzer konular

Üst