Göz Kuruluğunun Nedenleri Nelerdir?

Yeliz

Üye
Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
31
Çözümler
1
Tepkime puanı
7
Puanları
1
Konum
Mersin
Her yaş grubu insanda göz kuruluğu sorunu yaşanabilir. Göz kuruluğuna neden olanların başında uzun süreli bilgisayar kullanmak ve klimalı ortamda bulunmak gelmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ve sürekli telefon ekranlarına bakıyor olmamızda gözlerde kuruluğa yol açabilmektedir. Göz kuruluğu için doktorlar genelde göz damlası kullanımını uygun görmektedir. Fakat ilerleyen hastalıklara karşı farklı tedavi yöntemleri uygulandığı gerçeği de unutulmamalıdır.

Göz kuruluğuna yol açan ve gözlerde farklı rahatsızlıklar yol açan nedenleri daha iyi anlayabilmeniz için yazı devamına eklenen videoyu izlemeniz tavsiye edilir. YouTube'da paylaşılan videoda Op. Dr. Melike Gedar gözlerde meydana gelen kurumanın nedenlerini açıklıyor.

 

Benzer konular

Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
23
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
Ankara
Sıcak havalarda genelde güneşten kaynaklı göz kurumaları meydana gelmektedir. Gözünüzde eğer rahatsız edici bir kuruluk yaşanıyorsa bence doktora gitmenizde fayda var. Benimde yıllar önce başıma böyle bir durum geldi ama en kısa sürede tedavisini görmüştüm. Şükürler olsun şimdi herhangi bir sorunum yok diyebilirim.

Eğer göz kuruluğunu hafife alıp doktor muayenesine gitmezseniz ilerleyen zamanlarda gözünüzde kalıcı rahatsızlıkların yaşanacağını unutmayın. Göz doktorum bana hatta neden böylesine bir durum karşısında geç kontrole gitmiştim diye fırça atmıştı.
 
Üst