Gözleri Olduğundan Büyük Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılır?

Gülçin

Üye
Katılım
4 May 2021
Mesajlar
25
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Gözleri Olduğundan Büyük Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılır?


Doğru makyaj tekniklerini kullanarak, gözleri olduğundan daha büyük göstermek mümkündür. Öyle ki kadınlar iri gözlerle çok daha canlı ve anlamlı bakışlara sahip olmaktadırlar. Hem günlük hem de özel günlerde makyaj yaparken uygulanan bazı taktikler istenilen göz görünümünün elde edilmesine yardımcı olacakken, bakışlarınızı derinleştirerek, daha etkileyici olmanıza da katkı sunacaktır. Peki Gözleri olduğundan daha büyük göstermek için nasıl makyaj yapılır? Gözleri büyük göstermenin püf noktaları nelerdir? İşte bu soruların cevabı sırasıyla şöyledir;

Göz Pınarlarını Parlatarak Makyaj Yapmak​

İster günlük isterse de özel gün için yapılacak olan makyajlarda göz pınarlarını aydınlatarak gözleri olduğundan daha iri göstermek mümkündür. Aydınlatma işlemini uygularken sedefli farların seçilmesi daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca ten rengine en uygun olan beyaz tonlarından biri ile de göz pınarlarını aydınlatmak mümkündür. Böylece daha canlı ve daha anlamlı bakışlara da sahip olmak da kaçınılmaz olacaktır.

Nude Tonları Tercih Etmek​

Makyajın olmazsa olmazı göz kalemleridir. Daha iri gözlere sahip olmak için göz içinin nude tonlardaki göz kalemleriyle aydınlatılmasında fayda olacaktır. Hem gözleri olduğundan büyük gösterir hem de doğal görünüm kazanmasını sağlar. Bu işlem için sezonun trend renklerinden olan ten rengi ve simli beyaz göz kalemlerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Kaliteli Maskara Kullanımı​

Gözleri olduğundan daha büyük göstermek için kirpiklerin tel tel ayrılarak, kıvrılması gerekmektedir. Bu noktada maskara seçimi son derece önemli olacaktır. Kaliteli ve doğal içerikli ürünler genellikle daha doğal duran kirpik görünümü oluştururken, taranmış kirpiklere uygulanan kaliteli maskaralar ise gözlerin daha büyük görünmesine yardımcı olmaktadır.

Daha İnce Eyeliner​

Eyeliner gözleri büyütmek, küçültmek ya da daha çekik durmasını sağlamak için olmazsa olmaz makyaj malzemeleri arasında yerini almaktadır. Gözlerini olduğundan daha iri göstermek isteyenlerin kirpik diplerine ince Eyeliner çekmesi yeterli olacaktır. Ek olarak gözlere derinlik katmak için de aydınlatıcı uygulaması yapılması tavsiye edilmektedir.

Günümüzde profesyonel makyaj uzmanlarının gözleri büyük göstermek için başvurduğu teknikleri sizlerle paylaştık. Gerekli makyaj malzemelerine sahip olduktan sonra gözlerinizi büyük gösterecek teknikleri uygulamaya koyulabilirsiniz. Eğer eksik malzemeleri tamamlamak isterseniz Gratis, Watsons, Rossmann vb. kozmetik marketleri ziyaret edebilirsiniz.
 
Katılım
4 May 2021
Mesajlar
37
Çözümler
1
Tepkime puanı
8
Puanları
8
Kısacası @Gülçin arkadaşımız bizlere çok güzel tekniklerden bahsetmiş. Yazdıklarına ilişkin olduğunu düşündüğüm videoyu yorum devamında sizlerle paylaşmak isterim. Hem böylelikle yazılanların nasıl uygulandığını görsel anlatımlı öğreneceksiniz hem de dikkat edilmesi gereken püf noktalar konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

Makyajla Göz Büyütme ve Küçültme​


 
Üst