Soru Gümüş Böceği Zararları Var Mı? Evi İlaçlatmalı Mıyım?

Herkese merhaba, 3 yaşında bir oğlum var. Biraz endişeliyim. Az önce balkonda 2 tane gümüş böceği gördüm. Zarar vermemek için dışarıya çıkardım fakat gümüş böceği zararları nedir, insana zarar verir mi bilemedim. Daha önce bu böceği gören varsa cevap verirse sevinirim. Ona göre ilaçlama şirketini aramayı düşünüyorum. :(

Not: Eğer daha önceden bu böceği yok etmek adına ilaç kullanıp kesin çözüme ulaşan var ise lütfen ilacın adını ve nereden satın alabileceğimi yazsınlar. Çaresiz bir şekilde sizden gelecek cevapları bekleyeceğim.

Benzer konular Forum Tarih
Admin Ev & Dekorasyon 6 3K

Benzer konular

Çözüm
Merhaba @Ayşe Tezmen,

Öncelikle evinizi güzel bir şekilde temizleyip yerleri çamaşır suyu ile dezenfekte edin. İşlem sonrası Bayer ya da Vebi Draker markalarının böcek ilaçlarından birini tercih edip evin dibine köşesine sıkın. Böcek ilaçlaması yaptıktan sonra 30 dakika ilaçlı ortamdan uzak durun. Göreceksiniz ilaçlama yaptığınız günün sonunda evde yuva yapmış tüm böcekler ölmeye başlayacaklar.

İlaçlar su bazlı formüle sahip olduğu için kullanım sonrası 6 ay boyunca evinizi böceklere karşı koruyacaklar. Çocukların ulaşamayacağı bir yerde muhafaza etmeniz gerektiğini de unutmayın.

İlaç Markaları ve İlaçların İsimleri:
  1. Bayer K-othrine Al Genel Haşere İlacı
  2. Vebi Draker Gümüşün İlacı
Ürünleri...

BeguMas

Üye
Merhaba @Ayşe Tezmen,

Öncelikle evinizi güzel bir şekilde temizleyip yerleri çamaşır suyu ile dezenfekte edin. İşlem sonrası Bayer ya da Vebi Draker markalarının böcek ilaçlarından birini tercih edip evin dibine köşesine sıkın. Böcek ilaçlaması yaptıktan sonra 30 dakika ilaçlı ortamdan uzak durun. Göreceksiniz ilaçlama yaptığınız günün sonunda evde yuva yapmış tüm böcekler ölmeye başlayacaklar.

İlaçlar su bazlı formüle sahip olduğu için kullanım sonrası 6 ay boyunca evinizi böceklere karşı koruyacaklar. Çocukların ulaşamayacağı bir yerde muhafaza etmeniz gerektiğini de unutmayın.

İlaç Markaları ve İlaçların İsimleri:
  1. Bayer K-othrine Al Genel Haşere İlacı
  2. Vebi Draker Gümüşün İlacı
Ürünleri Trendyol vb. sanal satış sitelerinden temin edebilirsiniz. Satın alacağınız ilaçları kullanım talimatına göre uygulayın.

Çözüm

Yeliz

Üye
Kesinlikle evinizi ilaçlatın ya da ilaçlayın. Günümüzde böcekler yediğimiz ve içtiğimiz besinlere kadar ulaştıkları için beklenmedik sağlık problemlerine yol açabilirler. Özellikle bebeği olan ebeveynlerin bu konuya hassasiyet göstermesi gerektiğini söylemeliyim.