Soru Hiç Arkadaşım Yok, Yalnızlık Nasıl Geçer?

Ayşegül

Üye
Bulunduğum şehre yaklaşık 4 – 5 yıl önce iş sebebiyle taşındım. Çevre edinemiyorum, hiç arkadaşım yok peki bu lanet yalnızlık nasıl geçer? İş arkadaşlarımla takılmaya çalıştım bir süre fakat beni anladıklarını ya da uyumlu olduğumu düşünmüyorum. Arkadaş bulma platformu var mı bilmiyorum ama bu aralar oradan birilerini bulmayı arkadaş olmayı düşünüyorum. Geçmişimdeki insanlara da takılıp kalmak istemediğim için yeni arkadaşlıklara kucak açmak daha mantıklı geliyor.

Lütfen sizden ricam saçma sapan yorumlarda bulunup can sıkmayın. Sizlerle paylaştığım bu konuda düşündüğünüzden fazla ciddiyim. Çevremde güvenebileceğim ve dertleşebileceğim kimse yok! :(

Arkadaşınızın olmaması sizi bu kadar derinden etkilemesin. Günümüzde insanlar artık teknolojinin kurbanı olduğu için arkadaşım-dostum dedikleri herkesten kazık yer oldular. Bence kendi halinizde biri olmanız zamanı geldiğinde birçok şeyi kaybetmenize engel diyebilirim. Bizim o kadar çevremiz oldu da ne oldu? Hepsi ya paranın peşindeydi ya da menfaat çıkarları uğruna kullanmanın. ;)

Yazdıklarınıza üzüldüm ama ilk yorumda da arkadaşın söyledikleri tamamen doğru bir tespit olmuş. İnsanlar artık karşısındaki kişileri iliklerine kadar sömürmek için dostluk-arkadaşlık kuruyorlar. Dersen ki olsun beni de kullansınlar o vakit aşağıdaki sosyal medya uygulamalarında aktif kalabilirsiniz;

1- Bigo Live
2- TikTok
3- Twitter
4- Instagram
5- PUBG

Oyun oynayarak arkadaş kazanmak için PUBG Mobile güzel bir tercih olabilir. Ben şahsen son 2 ayda birçok arkadaşlığı bu oyun sayesinde edindim. :)

BeguMas

Üye
Arkadaşın olacağına kapında sana sadık kalabilecek bir köpeğin olsun. Benim arkadaş ve dost dediğimiz o canlılardan dilim çok yandığı için söylenecek pek fazla bir söz bulamıyorum.