Hint Kınası İle Saç Boyama

BETTY

Moderatör
Hint Kınası İle Saç Boyama

Hint kınası saça doğal bir renklendirme verir. Saç boyalarına göre kimyasal madde içermez. Saç dökülmesini önler, saçı kalınlaştırır, kepek oluşumunu önler, parlaklık ve hacim kazanmasınız sağlar. Koyu renk seviyorsanız ve saçınız zarar görmesin istiyorsanız kesinlikle Hint kınası ile saçı boyayabilirsiniz. Eğer saçınızı Hint kınası ile boyayıp daha sonra başka bir saç boyası uygulamak isterseniz boya saça tutmayacaktır. O yüzden saçınıza Hint kınası uygularken çok iyi düşünüp kesin karar vermeniz gerekmektedir.

Kaliteli bir Hint kınasını satın almak için aktarcıların yolunu tutabilirsiniz. Piyasada sahte kınaların satışı yapılmaktadır. Elinizden geldiğince satın alma işlemi yapmadan önce detaylı bir araştırma yapın. Boya işlemi için gerekli malzemeleri yazı devamında inceleyebilirsiniz;

Malzemeler:
  • Saç uzunluğunuza göre 2 veya 3 paket Hint kınası.
  • Zeytinyağı veya badem yağı
  • Oda sıcaklığında su
Hazırlanışı & Kullanımı:
  • Saç boyama kabına Hint kınamızı boşaltıyoruz.
  • Üstüne 2 yemek kaşığı zeytinyağı döküyoruz.
  • Suyumuzu kıvamına göre döküp iyicene karıştırıyoruz.
  • İşlemi uygulamadan önce yüzünüze ve boynunuza krem sürmenizi öneririm. Hint kınası aksi takdirde vücudunuza bulaşacaktır.
  • Eldivenleri takıp saç diplerinden ucuna doğru Hint kınamızı uyguluyoruz.
  • Bu işlem bittikten sonra en az saçta 1.5 saat duracak şekilde bekliyoruz.
  • Bekledikten sonra saçlarımızı yıkayıp duruluyoruz.
İşlem sonrası saçınızdaki farklılığı sizde göreceksiniz. Saçlarınız daha kalın ve daha sağlıklı gözükecektir. Aynı şekilde isterseniz kaşlarınıza da uygulayabilirsiniz. Ben kaşlarıma ve saçıma uyguladım ve çok memnun kaldım. Kimyasal boyalar gibi her gün sizi rahatsız edecek şekilde akma yapmaz. Boyama işleminden sonra saçınıza iki gün arayla argan yağı bakımı yapabilirsiniz. Boyalı saçlarınıza hem canlılık hem de dipten uca doğru besleme yapacaktır.
Forumda Hint kınasıyla saçını boyayan varsa memnun kalıp ya da kalmadığını bizimle paylaşırsa çok sevinirim.

Son mesajlar