Instagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Açarım?

Instagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Açarım?


Instagram dünyanın hemen her yerinden insanların bulunduğu büyük bir sosyal medya platformudur. Bu platform video ve fotoğraf paylaşmak amacıyla kuruluş ve yakın zamanda da Facebook şirketi tarafından satın alınmıştır. Instagram kullanan kişiler, kendi ilgi alanlarına en uygun olan sayfaları takip edebilir. Böylece kişisel haber akışında da kişilerin ilgi duymuş olduğu konularda yapılan paylaşımlar gösterilecektir. Yani Instagram insanların keyifli vakit geçirdiği bir ağ olmanın yanı sıra ilgi duyulan alanlarda da daha çok bilgi edinilmesini olanaklı kılmaktadır. Her sosyal ağda olduğu gibi Instagram’da da kimi zaman kullanıcı sorunları yaşanabilmektedir. Günümüzde en sık karşılaşılan sorun ise Instagram hesabının kapatılmasıdır. Peki kapatılan Instagram hesabı nasıl açılır? İşte detaylar…
  • İlk olarak Instagram giriş sayfasına gidilmelidir.
  • Daha sonraki aşamada ise kullanıcı ismi yazılır oturum aç sekmesinin arkasında bulunan “Oturum açma konusunda yardım al” seçeneğine tıklanır.
  • Bu sekmeye tıklandıktan sonra yeni bir sayfa açılacaktır. Burada “Giriş Yapmada Sorun Var” başlığı yer almaktadır. (Silinen hesaplar için bu ekranın kullanımı söz konusu değildir. Çünkü sonuç üretilemeyecektir.)
  • Akabinde “Daha Fazla Yardıma İhtiyacınız Var” seçeneğine tıklanmalıdır. Bu tıklamayla birlikte açılacak olan sayfada sizlerden bazı bilgiler talep edilecektir
  • Instagram açarken kullanılan e posta adresi ya da diğer bir iletişim adresi olan telefon numarası girişi yapıldıktan sonra, hesabım saldırıya uğradı seçeneğine tıklamalısınız. Tüm adımları tamamladıktan sonra ise destek iste seçeneğine tıklanır.
İşlemlerin tamamlanmasından sonraki süreçte e posta adresine, hesabın size ait olduğunu doğrulamanız için bir mail gelecektir. E postadaki talimatları tamamlayarak Instagram hesabını yeniden aktif etmeniz mümkün olacaktır. Uygulanan bu işlemlerden sonra hala hesabınızı geri alamıyorsanız "Yardım" menüsü üzerinden destek talebinde bulunabilirsiniz. Yetkililer tarafından talepleriniz incelenip en kısa sürede tarafınıza bilgi verilmektedir.
 

Benzer konular

Üst